در حال بارگذاری ...
 • بازطراحی ساختار اداری بنادر جنوبی با تکیه بر تقویت نیروی انسانی متخصص

  با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دولت سیزدهم بر روی مساله سواحل مَکُران ، بحث توسعه بندر مَکُران در دستور کار قرار دارد و مطالعات اولیه اقتصادی آن انجام شده و مطالعات فنی کار نیز در حال انجام است و باید ساختار مناسب آن برای اداره این بندر نیز به عنوان یک بندر بزرگ در شرق استان هرمزگان مورد توجه قرار بگیرد و علاوه برآن بنادر حوزه غرب استان نیز مورد توجه بیشتری قرار بگیرند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ عضو هیات عامل و معاون برنامه ریزی ، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی ، یکی از موضوعاتی جدی و مهم در این سازمان را بازطراحی ساختار اداری بنادر جنوبی متناسب با مسئولیت‌های جدید دربعد تقویت نیروی انسانی متخصص و نخبه عنوان کرد .

  حسن بیک محمدلو در نشست شورای برنامه‌ریزی ، توسعه مدیریت و منابع اداره‌کل و بنادر تابعه استان هرمزگان توجه دولت به توسعه دریامحور را فرصتی برای رونق فعالیت‌های اقتصادی در بنادر دانست و گفت : یکی از موضوعاتی که در سازمان بنادر با جدیت دنبال می‌شود ، متناسب سازی وظایف و فعالیت جدی بندری و دریایی بنادر براساس مسئولیت‌های جدید وجذب نیروهای  انسانی آن است .

  وی هدف از بازدید از بنادر را احصا مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب با هدف رفع مشکلات و تقویت نیروی انسانی متخصص دانست و گفت : این مهم به خصوص با اولویت استان‌های جنوبی که با شرایط ویژه‌ای مانند قرارگیری در مناطق کم برخوردار و مناطقی که از نظر آب و هوایی به توجه و رسیدگی بیشتری نیاز دارند ، در دستور کار قرار گرفته است .

  معاون برنامه ریزی ، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد : مهم‌ترین موضوع در این راستا طراحی و بازطراحی ساختار اداره بنادر جنوبی است و با توجه به اینکه برخی وظایف جدید و برخی بنادر جدید به لحاظ توسعه‌ تجاری درحال شکل‌گیری و اضافه شدن به مجموعه سازمان بنادر و دریانوردی هستند این مهم در دستور کار سازمان قرار گرفته است .

  بیک محمدلو افزود : با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و دولت سیزدهم بر روی مساله سواحل مَکُران ، بحث توسعه بندر مَکُران در دستور کار قرار دارد و مطالعات اولیه اقتصادی آن انجام شده و مطالعات فنی کار نیز در حال انجام است و باید ساختار مناسب آن برای اداره این بندر نیز به عنوان یک بندر بزرگ در شرق استان هرمزگان مورد توجه قرار بگیرد و علاوه برآن بنادر حوزه غرب استان نیز مورد توجه بیشتری قرار بگیرند .

  وی در این خصوص به عملکرد بالای ۱۰ میلیون تن کالا در بندرلنگه در غرب استان هرمزگان اشاره کرد و گفت : به تناسب این عملکرد ظرفیت اداری این بندر نیز باید مورد بررسی مجدد قرار بگیرد . در حوزه گردشگری دریایی به ویژه بندر شهید حقانی به عنوان بزرگترین بندر مسافربری کشور نیز با طراحی مناسب در حوزه نیروی انسانی می‌توان امنیت سفرهای دریایی را برای هموطنان ارتقا داد .

  بیک محمدلو در بخش دیگری به دریافت مجوز جذب ۱۰۰ نیروی نخبه در ستاد سازمان بنادر و استان‌های ساحلی از مسیر بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری و استخدامی اشاره کرد و افزود : از این تعداد ۴۵ نفر در بنیاد ملی نخبگان نهایی شده و استان هرمزگان از این اتفاق نیز بهر‌ه مند خواهد شد و مابقی ظرفیت تا میزان ۱۰۰ نفر نیز پس از انجام فرایندهای علمی و تخصصی جذب خواهند شد .

  وی خاطرنشان کرد : این توافق و همفکری با بنیاد ملی نخبگان و سازمان امور استخدامی وجود دارد که به هر میزان نیازمندی در سازمان امور استخدامی برای مشاغل تخصصی وجود داشته باشد ، از محل جذب نخبگان تامین شود .
  مطالب مرتبط

  تشکیل کارگروه و کمیته قانون تنظیم خانواده و جوانی جمعیت ، تدوین سند راهبردی پنج ساله پرورش و توانمندسازی نیروی انسانی ، راهبری و پیشبرد ۱۴ برنامه عملیاتی در راستای سند تحول دولت مردمی و تهیه گزارش برای وزارت متبوع و از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته از سوی سازمان بنادر و ...

  |

  نیروی انسانی متخصص ، آگاه و مسئولیت‌پذیر ، با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر پیشرفت دریایی و تحقق اهداف سازمان بنادر و دریانوردی در دولت سیزدهم در عرصه دریا و بندر در سطوح ملی ، منطقه‌ای و بین‌المللی ، می تواند نقشی بی بدیل ایفا کند .

  |

  با توجه به اینکه بسیاری از کالاهایی که در جهان جابجا می‌شود «دریابرد» است و ۹۰ درصد جریان کالایی بر بستر دریا است . در کنار دریا ، موضوع جاده اعم از ریل وجاده مورد توجه قرار می‌گیرد . ترکیب این دو این را نشان می‌دهد که باید برنامه تلفیقی برای لجستیک کار با طرف چینی داشته باشیم . ...

  |

  باید با بهره‌گیری از ظرفیت موجود در این بندر ، زمینه ایجاد بستری مناسب برای جذب سرمایه‌گذار را فراهم آوریم تا شاهد رشد شتابنده و پیشرفت‌ هرچه بیشتر این منطقه باشیم .

  |

  نکته بسیار مثبت در مورد سازمان بنادر و دریانوردی این است که نه تنها بسیار علاقمند به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه خدمات دریایی و بندری است بلکه در مقوله جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی پیشتاز است و در حوزه عقد قرارداد نیز روند کار را تسهیل کرده است .

  |

  نظرات کاربران