در حال بارگذاری ...
 • اعلام میزان تخلیه تفکیکی کالاهای اساسی در بنادر کشور

  تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی فروردین و اردیبهشت سال جاری شامل ۹۷ هزار و ۳۷۳ دستگاه کامیون و ۳ هزار و ۷۸۲ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۱۰ هزار و ۳۷۲ دستگاه به صورت حمل یکسره و مخصوص کشتی‌های گندمی ، بوده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ طی دو ماهه نخست سال جاری ، معادل ۳ میلیون و ۶۸ هزار و ۶۷۵ تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است .

  میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم ، جو ، ذرت ، سویا ، برنج ، شکر و روغن در بنادر کشور طی فروردین و اردیبهشت سال جاری ، معادل ۳ میلیون و ۶۸ هزار و ۶۷۵ تن بود و در این بین ذرت، رشد ۱۲ درصدی داشته است .

  میزان تخلیه گندم طی دو ماهه نخست سال ۱۴۰۲ معادل ۷۰۰ هزار و ۲۷۳ تن بود . همچنین میزان تخلیه جو تا پایان اردیبهشت سال جاری معادل ۱۲۹ هزار و ۴۵۵ تن بود و میزان تخلیه ذرت تا پایان اردیبهشت سال جاری معادل ۱ میلیون و ۶۹۷ هزار و ۴۹۱ تن بود که نسبت به تخلیه یک میلیون و ۵۱۲ هزار و ۱۱۵ تنی در مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۱۲ درصدی را شاهد بوده است .

  علاوه بر این میزان تخلیه سویا طی دو ماهه نخست سال ۱۴۰۲ معادل ۴۰۵ هزار و ۲۲۹ تن بود و میزان تخلیه برنج نیز تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۲ معادل ۱۰ هزار و ۲۲۶ تن بوده است .

  همچنین میزان تخلیه شکر نیز تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری معادل ۳۰ هزار تن و میزان تخلیه روغن در بنادر کشور طی مدت مذکور معادل ۹۶ هزار و ۱ تن بود .

  تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته

  گفتنی است تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی فروردین و اردیبهشت سال جاری شامل ۹۷ هزار و ۳۷۳ دستگاه کامیون و ۳ هزار و ۷۸۲ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۱۰ هزار و ۳۷۲ دستگاه به صورت حمل یکسره و مخصوص کشتی‌های گندمی ، بوده است .
  مطالب مرتبط

  از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون و ۴۷۸ هزار تن انواع غلات از جمله گندم ، ذرت ، جو ، دانه روغنی ، کنجاله ، شکر و روغن خوراکی تخلیه و در حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن نیز بارگیری و به اقصی نقاط کشور ارسال شده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طی سال ۱۴۰۱ معادل ۲۱ میلیون و ۷۷۹ هزار و ۱۴۹ تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شد .

  |

  از این کشتی‌ ها ، ۲ فروند حامل دانه روغنی سویا به میزان ۱۳۸ هزار و ۵۲۰ تن، یک فروند حامل ذرت به میزان ۲۹۲ هزار و ۹۹۱ تن ، یک فروند حامل گندم با حجم ۶۳ هزار تن و یک فروند کشتی حامل کنجاله سویا به میزان ۶۰ هزار و ۵۵۶ تن است .

  |

  ۹۰ درصد واردات برخی اقلام اساسی مانند نهاده های دامی از طریق این بندر انجام می شود که در تامین امنیت غذایی کشور تاثیر مستقیمی دارد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری حدود ۱۹ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است .

  |

  نظرات کاربران