در حال بارگذاری ...
 • بازدید هیات تجاری روس از بندر انزلی/تاکید طرفین بر افزایش ترانزیت و صادرات کالا از بندرانزلی به روسیه

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ در دیدار مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با هیات بلند پایه بخش دولتی و تجاری روسی بر افزایش ترانزیت و صادرات کالا از بندر انزلی به روسیه تاکید شد .

  هیات تجاری روسی متشکل از مسئولین بخش های دولتی و خصوصی این کشور از زیرساخت ها و توانمندی های مجتمع بندری انزلی بازدید و پس از آن با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در راستای گسترش همکاری ها دیدار و به تبادل نظر پرداختند .

  در این نشست بررسی فرصت های همکاری مشترک ، افزایش تبادلات تجاری ، نقش حائز اهمیت و راهبردی بنادر گیلان در کریدور شمال - جنوب ، گسترش روابط در زمینه های ترانزیتی و فعالیت های تجاری ، سبقه قدیمی مجتمع بندری انزلی در تجارت با کشورهای حاشیه دریای خزر ، افزایش ترانزیت و صادرات کالا از بندرانزلی به روسیه ، ضرورت تسریع لایروبی در بنادر روسیه و همچنین تشریح توانمندی های بنادر روسیه توسط هیات تجاری این کشور ، مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با اشاره به تردد روزانه ۹ فروند کشتی در مجتمع بندری انزلی طی سال گذشته ، این آمار را در ...

  |

  مصالح ساختمانی و مواد معدنی ، مواد غذایی و محصولات کشاورزی شامل میوه و کنسانتره میوه از مهم ترین کالاهای صادراتی از بندر نوشهر به کشورهای حاشیه دریای کاسپین به شمار می‌روند .

  |

  در ۶ ماه گذشته ۱۷۱ هزار تن مواد معدنی ، مصالح ساختمانی ، مواد شیمیایی و کنستانتره میوه از مجمتع بندری انزلی به کشورهای حاشیه دریای خزر صادر شد .

  |

  محصولات کشاورزی ، مواد معدنی ، مواد غذایی و لوازم خانگی از مهم ترین کالاهای صادراتی به کشورهای همسایه و غلات ، کاغذ و مقوا ، چوب و تخته از عمده ترین کالاهای وارداتی به این بنادر طی شش ماهه امسال بوده است .

  |

  مجموع عملیات بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از ١٠ میلیون و ١۶٢ هزار و ٢٨٧ تن با رشد چهار درصدی به ١٠ میلیون و ۵٩٣ هزار و ٧٩٧تن در پنج ماه امسال رسید .

  |

  نظرات کاربران