در حال بارگذاری ...
 • تاکید ایران و امارات بر توسعه روابط دو کشور در بخش‌های مختلف حمل و نقل

  موقعیت ایران در کریدور شمال - جنوب استراژیک و ویژه است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی کشورمان و معاون رئیس دولت امارات متحده عربی در مذاکرات دو جانبه بر توسعه روابط در بخش‌های مختلف حمل و نقل دو کشور تاکید کرد .

  مهرداد پذرپاش طی سفر به امارات متحده عربی در دیدار دوجانبه با شیخ منصور بن زاید آل نهیان معاون رئیس دولت امارات متحده عربی گفت : ایران به دنبال افزایش توسعه روابط با امارات در بخش‌های مختلف حمل ونقل بوده و از سرمایه‌گذاران برای حضور در پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل استقبال می‌کند .

  رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات اظهار کرد : جلسات کمیسیون مشترک میان دو کشور مدتی است تشکیل نشده که نیاز است برای بررسی شقوق مختلف حمل و نقل ، جلسات این کمیسیون مجددا برگزار شود .

  بذرپاش در ادامه بر امضای یک سند راهبردی میان دو کشور تاکید کرد .

  در ادامه این نشست ، شیخ منصور بن زاید آل نهیان ضمن ابراز خرسندی از حضور وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه تاکید کرد : ایران از موقعیت سوق‌الجیشی مناسبی برخوردار است .

  معاون رییس دولت امارات افزود : موقعیت ایران در کریدور شمال - جنوب استراژیک و ویژه است .

  شایان ذکر است ، وزیر راه و شهرسازی کشورمان به عنوان رییس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و به دعوت همتای اماراتی خود امروز وارد ابوظبی شد .
  مطالب مرتبط

  ترکمنستان آمادگی دارد تا تمامی موارد مطرح شده در خصوص افزایش مناسبات حمل و نقلی ایران و ترکمنستان را در حوزه‌های ریلی ، جاده‌ای ، دریایی و هوایی در کمیسیون اقتصادی مشترک که به زودی برگزار می‌شود مطرح کند و رفع موانع موجود در همکاری های حمل و نقلی دو طرف حل و فصل شوند .

  |

  پیشنهاد می شود در کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ترکمنستان که ماه آینده در ترکمنستان برگزار می‌شود فاز اجرایی و عملیاتی موافقتنامه ترانزیتی عشق آباد با حضور کشورهای عضو پیگیری شود .

  |

  با رایزنی و نشست‌های کاری و هدفمند با کشورهای روسیه ، قزاقستان و عمده کشورهای شرق دریای خزر و همچنین توسعه همکاری‌های دریایی و بندری با کشورهای هند ، امارات متحده عربی و عمان ، در قالب اتصال و ارتباط این کشورها از طریق بنادر ایرانی در شمال و جنوب کشور ترانزیت از دریای خزر تا ...

  |

  فرودگاه شهدای رامسر پس از فرودگاه ساری مرکز استان مازندران دومین فرودگاهی است که مرز هوایی دریافت کرده است که با این مجوز امکان ورود و خروج اتباع ایرانی و خارجی را به کشور مهیا می کند .

  |

  سران منطقه منتظر تکمیل کریدورهای ریلی ایران هستند و عزم مجلس نیز برای حمایت و تقویت این پروژه‌ها جزم است . توافق‌ها و پروژه‌های مختلفی که با کشورهای مختلف انجام می‌شود پیرو همین موضوع است . کشور ما با عنایات حضرت حق و استعداد و ظرفیت های فراوان ، فرصت فراوانی برای شکوفایی ...

  |

  نظرات کاربران