در حال بارگذاری ...
 • تاکید ایران و امارات بر توسعه روابط دو کشور در بخش‌های مختلف حمل و نقل

  موقعیت ایران در کریدور شمال - جنوب استراژیک و ویژه است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی کشورمان و معاون رئیس دولت امارات متحده عربی در مذاکرات دو جانبه بر توسعه روابط در بخش‌های مختلف حمل و نقل دو کشور تاکید کرد .

  مهرداد پذرپاش طی سفر به امارات متحده عربی در دیدار دوجانبه با شیخ منصور بن زاید آل نهیان معاون رئیس دولت امارات متحده عربی گفت : ایران به دنبال افزایش توسعه روابط با امارات در بخش‌های مختلف حمل ونقل بوده و از سرمایه‌گذاران برای حضور در پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل استقبال می‌کند .

  رییس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و امارات اظهار کرد : جلسات کمیسیون مشترک میان دو کشور مدتی است تشکیل نشده که نیاز است برای بررسی شقوق مختلف حمل و نقل ، جلسات این کمیسیون مجددا برگزار شود .

  بذرپاش در ادامه بر امضای یک سند راهبردی میان دو کشور تاکید کرد .

  در ادامه این نشست ، شیخ منصور بن زاید آل نهیان ضمن ابراز خرسندی از حضور وزیر راه و شهرسازی و هیات همراه تاکید کرد : ایران از موقعیت سوق‌الجیشی مناسبی برخوردار است .

  معاون رییس دولت امارات افزود : موقعیت ایران در کریدور شمال - جنوب استراژیک و ویژه است .

  شایان ذکر است ، وزیر راه و شهرسازی کشورمان به عنوان رییس کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور و به دعوت همتای اماراتی خود امروز وارد ابوظبی شد .
  مطالب مرتبط

  پروژه احداث راه اصلی پاتاوه - دهدشت از منطقه کوهستانی زاگرس میانی عبور می‌کند و سبب کاهش مسیر حدود ۶۵ کیلومتر حدفاصل پاتاوه تا بهبهان نسبت به مسیر موجود خواهد شد .

  |

  در این موافقتنامه مدت زمان پروژه ، قوانین و شرایط اجرایی پروژه ، ضمانت‌نامه‌ها و ... مشخص شده است و با اجرای آن ، گروه‌هایی از ایران و روسیه در پروژه مستقر می‌شوند .

  |

  با برقراری نرخ واحد حمل در کریدور شمال - جنوب و صدور بارنامه سراسری برای نخستین بار در کشور عملیاتی شده است همچنین با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون دلاری در بندر سالیانکای روسیه و در اختیار گرفتن راهبری آن از سوی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که در نوع خود در تاریخ حمل و نقل کشور ...

  |

  بندر امیرآباد به صاحبان کالایی که بندر امیرآباد را برای تجارت خود برمی گزینند در صورت تداوم مراودات تسهیلات ویژه ای از جمله تخصیص انبار ارائه می‌کند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، گفته‌های وزیر راه و شهرسازی در خصوص ضرورت تبدیل شرکت‌های حمل‌و‌نقلی بزرگ به سوی حمل‌و‌نقل ترکیبی و حمل بار ...

  |

  نظرات کاربران