در حال بارگذاری ...
 • ارتقا دانش مهندسی مهمترین هدف همایش icopmas

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، علی فتحی در نشست خبری چهاردهمین همایش بین‌المللی سواحل ، بنادر و سازه‌های دریایی با بیان این مطلب گفت : در سی‌ودومین سال از آغاز برگزاری همایش‌های بین‌المللی سواحل ، بنادر و سازه‌های دریایی ، سازمان بنادر و دریانوردی با مشارکت و همکاری سازمان‌های دریایی بین‌المللی داخلی و خارجی ، چهاردهمین دوره این همایش با تأکید بر تقویت همکاری‌های فنی و تخصصی در سطح بین الملل به ویژه کشورهای ساحلی منطقه برگزار می‌شود .

  وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در بخش طراحی و اجرای پروژه‌های مهندسی و سازه‌های دریایی ، به عنوان تنها‌ترین کشور خودکفا در منطقه محسوب می‌شود ، اظهار داشت : طرح‌های توسعه‌ای در بنادر کشور ، هم‌اکنون بدون نیاز به خدمات کشورهای خارجی و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و توانمندی‌های بومی ایران ، اجرا و عملیاتی می‌شود .

  فتحی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه تامین قطعات تجهیزات دریایی و بندری اقدامات سازند‌ه‌ای داشته است ، افزود : رویکرد و راهبرد اصلی دولت در حوزه تامین تجهیزات استراتژیک بنادر ، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی برای ورود تکنولوژی این تجهیزات به داخل کشور است .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

         

  |

  بندر امیرآباد به صاحبان کالایی که بندر امیرآباد را برای تجارت خود برمی گزینند در صورت تداوم مراودات تسهیلات ویژه ای از جمله تخصیص انبار ارائه می‌کند .

  |

  تخلیه‌و‌بارگیری صورت گرفته در بخش عملیات کانتینری تا پایان نیمه ماه نخست جاری ، معادل ۱ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۶۷۲ TEU بود که در قیاس با عملیات کانتینری ۱ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۶۰۴ TEU طی مدت مشابه سال گذشته ، رشد ۵ درصدی را نشان می‌دهد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای افزایش ایمنی تردد شناورها در آبراه اروند، اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر اقدام به اجرای سیستم بویه‌های مجازی ...

  |

  تا پایان شهریور ماه سال جاری ، بیش از یک میلیون و ۶۶۰ هزار تن عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده در حالی که در مدت مشابه سال گذشته،این میزان کمتر از یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن بوده است .

  |

  نظرات کاربران