در حال بارگذاری ...
 • ارتقا دانش مهندسی مهمترین هدف همایش icopmas

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، علی فتحی در نشست خبری چهاردهمین همایش بین‌المللی سواحل ، بنادر و سازه‌های دریایی با بیان این مطلب گفت : در سی‌ودومین سال از آغاز برگزاری همایش‌های بین‌المللی سواحل ، بنادر و سازه‌های دریایی ، سازمان بنادر و دریانوردی با مشارکت و همکاری سازمان‌های دریایی بین‌المللی داخلی و خارجی ، چهاردهمین دوره این همایش با تأکید بر تقویت همکاری‌های فنی و تخصصی در سطح بین الملل به ویژه کشورهای ساحلی منطقه برگزار می‌شود .

  وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون در بخش طراحی و اجرای پروژه‌های مهندسی و سازه‌های دریایی ، به عنوان تنها‌ترین کشور خودکفا در منطقه محسوب می‌شود ، اظهار داشت : طرح‌های توسعه‌ای در بنادر کشور ، هم‌اکنون بدون نیاز به خدمات کشورهای خارجی و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و توانمندی‌های بومی ایران ، اجرا و عملیاتی می‌شود .

  فتحی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه تامین قطعات تجهیزات دریایی و بندری اقدامات سازند‌ه‌ای داشته است ، افزود : رویکرد و راهبرد اصلی دولت در حوزه تامین تجهیزات استراتژیک بنادر ، استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی برای ورود تکنولوژی این تجهیزات به داخل کشور است .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  نکته بسیار مثبت در مورد سازمان بنادر و دریانوردی این است که نه تنها بسیار علاقمند به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه خدمات دریایی و بندری است بلکه در مقوله جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی پیشتاز است و در حوزه عقد قرارداد نیز روند کار را تسهیل کرده است .

  |

  در بندر گناوه تا چندی پیش شناور آتشخوار پرهام در حوادث بهره می‌گرفت که با توجه به آبخور نامناسب ، ۲ شناور آتشخوار جدید برای بندر گناوه به خدمت گرفته شد .

  |

  با هدف کوتاه تر شدن فرایند صادرات ، دستگاه های موازی برای بازنگری در فرایندها با اهتمام و جدیت تمام ورود کردند که این رویکرد ، رونق بخش فعالیت صادراتی در بنادر استان بوشهر است .

  |

  هدف اصلی ما توسعه ، رونق و جهش بندر خرمشهر است که قطعا فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران در این امر نقش مهمی را دارند و امیدواریم با رفع موانع و همت بلند بالا ، باعث متنفع شدن بندر و شهرستان و منطقه شویم .

  |

  با توجه به موقعیت بندر جاسک از نظر موقعیت مکانی و نیز دارا بودن تجهیزات راهبردی ، این بندر را به نقطه عطفی در راستای ارتقا روابط تجاری با کشورهای حوزه خلیج فارس و آفریقا تبدیل کرده است .

  |

  نظرات کاربران