در حال بارگذاری ...
 • شرکت راه آهن ، مجموعه‌ای خود تنظیم گر یا نیازمند رگولاتوری

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، افسانه شفیعی مشاور معاون کسب و کار وزارت صمت بر اساس نیاز مخاطبین عمده وزارت صمت و جهاد کشاورزی دست به تحقیقی گسترده پیرامون ایجاد سازمان تنظیم و مقررات حمل و نقل ریلی زده ، که در رویدادی با میزبانی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صمت با حضور متخصصین امر ارائه شد .

  وی در تحقیق خود با سوالی بزرگ روبرو می شود که آیا مجموعه راه آهن یک شخصیت حقوقی درآمد هزینه است با مدیرعاملی که نقش حاکمیتی معاون وزیر راه و شهرسازی را با توجه به منابع و امکانات و زیرساخت به عهده دارد یا یک مجموعه صرفا اقتصادی ؟

  از دیدگاه پرتال حمل و نقل به عنوان یک رسانه تخصصی ، راه آهن نمی تواند صرفا یک شرکت اقتصادی باشد و با توجه به منافع کلان راه آهن برای کشور باید یک نهاد حاکمیتی حمایتی باشد .

   

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست مجری راه‌آهن میانه - اردبیل پیشرفت فیزیکی این خط ریلی را ۸۸ درصد اعلام کرد و گفت : کل زیرسازی محور برای انجام ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد سیاوشی دبیر کارگروه ریلی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ایران در نشستی که جهت ارائه تحقیق  ایجاد رگولاتوری ...

  |

  موضوع قانونمند شدن حمل و نقل مصالح ساختمانی و معدنی از معادن از طریق کارگروه مشترک میان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و وزارت صمت در دستور کار قرار گرفته است و بر اساس ابلاغ اخیر معاونت معادن وزارت صمت ، از تاریخ ۱۵ اردیبهشت سال جاری حمل کلیه مواد معدنی از طریق جاده ای ...

  |

  با رایزنی ها و برنامه ریزی های صورت گرفته انتظار می‌رود در سال ۱۴۰۲ نیز برای اولین بار شاهد جذب بارهای صادراتی جدید از قبیل صادرات ریلی کاشی و سرامیک به مقصد پاکستان و مصالح ساختمانی به مقصد ترکیه باشیم و پیش‌بینی تحقق بارگیری ۶۰ هزار تن محمولات در این حوزه نیز متصور است .

  |

  قطارهای مسافری کرمان – مشهد (هر روزه) ، بندرعباس – مشهد (هر روزه) ، یزد – مشهد (هر روزه) ، شیراز – مشهد (روز در میان) ، طبس – تهران و خواف – تهران (هر چهار روز) در این محور به مردم مشغول خدمت رسانی هستند .

  |