در حال بارگذاری ...
 • اعلام جزییات فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار / کاهش مدت زمان انتقال کالا از ۴۵ روز به ۲ هفته

  قبل از فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار ،‌ کانتینرهای ارسالی از چین به بندر شهید رجایی می‌رفتند و پس از ماندگاری با شناورهای کوچک‌تر به چابهار منتقل می‌شدند و حدود ۴۵ روز طول می‌کشید تا کالای خریداری شده از سوی فعالان اقتصادی به دست آن‌ها برسد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ‌، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به جزییات فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار ، اعلام کرد : فعالیت این خط کشتیرانی کاهش مدت زمان انتقال کالا از ۴۵ روز به ۲ هفته را در پی داشته است و موجب استقبال و رضایت صاحبان کالا به دلیل کاهش هزینه جابجایی بار ، شده است .

  قاسم عسکری‌نسب درباره فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار ، اظهار داشت : فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار در کنار فعالیت خط منظم کشتیرانی چابهار-هند در راستای توسعه کریدور شمال جنوب و تحقق تاکیدات و منویات مقام معظم رهبری به منظور توسعه سواحل مکران است و سازمان بنادر و دریانوردی به برنامه‌ریزی مدون در راستای اجرای سیاست‌های تبیین شده گام بر می‌دارد .

  وی ادامه داد : قبل از فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار ،‌ کانتینرهای ارسالی از چین به بندر شهید رجایی می‌رفتند و پس از ماندگاری با شناورهای کوچک‌تر به چابهار منتقل می‌شدند و حدود ۴۵ روز طول می‌کشید تا کالای خریداری شده از سوی فعالان اقتصادی به دست آن‌ها برسد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه راه‌اندازی خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار موجب شده است مدت زمان تحویل کالا از چین به چابهار از ۴۵ روز به ۲ هفته کاهش یابد ، گفت : از زمان راه‌اندازی خط مذکور تا کنون ۴ سفر انجام شده است و ظرفیت شناورهای مربوطه TEU ۶۵۰۰ است و ۳,۵ متر طول دارند و آبخور آن‌ها ۱۴ متر است .

  عسکری نسب با اشاره به اینکه خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار پس از تخلیه کالا در چابهار به مسیر خود ادامه می‌دهد و به سایر بنادر از جمله رجایی و ... می‌رود ، عنوان کرد : تقریبا هر ۱۰ روز یک کشتی از خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار می‌آید .

  وی با تاکید بر اینکه فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار موجب کاهش هزینه و مدت زمان انتقال کالا شده است و استقبال و رضایت صاحبان کالا را به همراه داشته است ، اظهار داشت : در فاز بعدی به دنبال بازاریابی در راستای ارسال کانتینرهای صادراتی پر و خالی از چابهار به چین هستیم و در این راستا مذاکرات و پیگیری‌های لازم در حال انجام است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه فعالیت خط کشتیرانی مستقیم از چین به چابهار موجب فعال شدن زنجیره تامین حمل‌ونقل کالا ،‌ اشتغال‌آفرینی ، پویایی و فعالیت هرچه بیشتر و بهتر بندر و نیز فعالیت تجهیزات مخصوص ترمینال‌های کانتینری می‌شود ، خاطرنشان کرد : در عین حال فعالیت خطوط کشتیرانی به بندر چابهار افزایش امنیت را به دنبال خواهد داشت و در اشتغال‌آفرینی غیر مستقیم برای مردم منطقه نقش بسزایی دارد .
  مطالب مرتبط

  در راستای فعالیت هرچه بهتر کریدور شمال - جنوب تفاهم‌نامه مربوطه در حوزه ترانشیپ با شرکت کشتیرانی والفجر منعقد شده است و شناورهای با سایز ۲۰۰۰ TEU در راستای جابجایی کالا از مسیر چابهار به هند و بالعکس تردد خواهند کرد .

  |

  به دنبال همکاری خوب صورت گرفته توسط گروه کشتیرانی و سازمان بنادر و دریانوردی ، هزینه های دریایی انتقال کانتینر از مبادی و مقاصد آسیای جنوب شرقی ، هند و کشورهای حوزه خلیج فارس به بندر چابهار کاهش پیدا کرده است .

  |

  در حالی که کشورهای دریایی بیش از ۳۰ درصد و حتی ۴۰ درصد تولید ناخالص داخلی خود را از بخش دریایی تامین می کنند . بنابراین یکی از وظایفی که در دولت به دنبال آن هستیم این است که سهم دریا در تولید ناخالص داخلی را افزایش دهیم و یکی از مهم ترین دستگاه هایی که در این زمینه فعال و مهم ترین ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی در بازدید از بندر چابهار و پایانه ترمینال بین المللی مسافر دریایی این بندر قول ...

  |

  منطقه آزاد می تواند یک فرصت و مشوق برای توسعه اداره بندر باشد و بر افزایش تعاملات دو ارگان بر طبق برنامه زمانی و برای دستیابی به اهداف مشترک سازمانی و ملی تأکید کرد .

  |

  نظرات کاربران