در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مانور ترکیبی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با موضوع حمله سایبری در بندر خرمشهر

  با توجه به گسترش روزافزون مخاطرات و تهدیدات در حوزه‌های مختلف و همچنین استفاده دشمن از شیوه‌های نوین برای آسیب‌رسانی به زیرساخت‌ها و شریان‌های اصلی کشور ، آمادگی برای مقابله به موقع و موثر با این تهدیدات برای تداوم فعالیت‌های حیاتی و برنامه‌ریزی برای بازگشت به شرایط عادی ، در تمامی دستگاه‌های اجرایی امری ضروری است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مانور ترکیبی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با موضوع حمله سایبری در بندر خرمشهر برگزار شد .

  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در جریان برگزاری مانور ترکیبی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در بندر خرمشهر ، اظهار داشت : برای نخستین‌بار در سازمان بنادر، مانور ترکیبی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران به میزبانی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با موضوع حمله سایبری برگزار شد . موضوع این مانور ، مقابله با حملات سایبری ، اقدامات خرابکارانه، اطفاء حریق ، امداد و نجات مردم و تداوم خدمت‌رسانی است.

  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : با توجه به گسترش روزافزون مخاطرات و تهدیدات در حوزه‌های مختلف و همچنین استفاده دشمن از شیوه‌های نوین برای آسیب‌رسانی به زیرساخت‌ها و شریان‌های اصلی کشور ، آمادگی برای مقابله به موقع و موثر با این تهدیدات برای تداوم فعالیت‌های حیاتی و برنامه‌ریزی برای بازگشت به شرایط عادی ، در تمامی دستگاه‌های اجرایی امری ضروری است .

  به گفته اسعدی ؛ برای دستیابی به آمادگی ، علاوه بر داشتن برنامه‌های از قبل تدوین شده و استراتژی‌های مناسب جهت مقابله با بحران ، شبیه‌سازی شرایط بحران و تمرین در این شرایط با برگزاری مانور در حوزه‌های مختلف ، می‌تواند منجر به شناخت و کسب اطلاعات بیشتر از نقاط ضعف احتمالی و شرایط بحران و همچنین ارتقاء آمادگی نیروهای انسانی و توان عملیاتی آنها شود .
  مطالب مرتبط

  میزان صادرات برابر با یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد کمی داشته است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در نشست خبری اظهار داشت بندر خرمشهر یکی از بنادر مهم جنوب غرب ایران است که از ...

  |

  رعایت توافقنامه‌های بین‌المللی امضاء شده توسط دو کشور در چارچوب سازمان جهانی دریانوردی IMO ، اجازه ورود به همه شناورهای ایرانی فلزی و چوبی دارای تجهیزات ایمنی به بنادر کویت ، پرهیز از معطلی بی‌مورد شناورهای ایرانی در ۲۰ مایلی کویت و عدم ممانعت از ورود این شناورها در صورت ...

  |

  ترمینال کانتینری بندر خرمشهر با سرمایه گذاری بخش خصوصی ، ظرفیت ۴۵۰ هزار TU کانتینری کالا را دارد . بندر خرمشهر از امکانات و ظرفیت‌های روز برخوردار است و ظرفیت آن سالانه ۱۱ میلیون تن می‌باشد که در سال‌های گذشته میزان تخلیه و بارگیری در این بندر به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید .

  |

  بندر خرمشهر که در دوران جنگ تحمیلی به دلیل آسیب دیدن زیر ساخت ها امکان فعالیت تجارت دریایی نداشت با پایان جنگ تحمیلی با شتاب مسیر بازسازی را طی کرد اما آنچه که فعالیت های این بندر تجاری را بیشتر برجسته می کند روند شتاب آمیز تامین و توسعه زیرساخت های بندری و تجاری همچنین جذب ...

  |

  نظرات کاربران