در حال بارگذاری ...
 • برگزاری مانور ترکیبی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با موضوع حمله سایبری در بندر خرمشهر

  با توجه به گسترش روزافزون مخاطرات و تهدیدات در حوزه‌های مختلف و همچنین استفاده دشمن از شیوه‌های نوین برای آسیب‌رسانی به زیرساخت‌ها و شریان‌های اصلی کشور ، آمادگی برای مقابله به موقع و موثر با این تهدیدات برای تداوم فعالیت‌های حیاتی و برنامه‌ریزی برای بازگشت به شرایط عادی ، در تمامی دستگاه‌های اجرایی امری ضروری است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مانور ترکیبی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با موضوع حمله سایبری در بندر خرمشهر برگزار شد .

  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در جریان برگزاری مانور ترکیبی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران در بندر خرمشهر ، اظهار داشت : برای نخستین‌بار در سازمان بنادر، مانور ترکیبی پدافند غیرعامل و مدیریت بحران به میزبانی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر با موضوع حمله سایبری برگزار شد . موضوع این مانور ، مقابله با حملات سایبری ، اقدامات خرابکارانه، اطفاء حریق ، امداد و نجات مردم و تداوم خدمت‌رسانی است.

  مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت : با توجه به گسترش روزافزون مخاطرات و تهدیدات در حوزه‌های مختلف و همچنین استفاده دشمن از شیوه‌های نوین برای آسیب‌رسانی به زیرساخت‌ها و شریان‌های اصلی کشور ، آمادگی برای مقابله به موقع و موثر با این تهدیدات برای تداوم فعالیت‌های حیاتی و برنامه‌ریزی برای بازگشت به شرایط عادی ، در تمامی دستگاه‌های اجرایی امری ضروری است .

  به گفته اسعدی ؛ برای دستیابی به آمادگی ، علاوه بر داشتن برنامه‌های از قبل تدوین شده و استراتژی‌های مناسب جهت مقابله با بحران ، شبیه‌سازی شرایط بحران و تمرین در این شرایط با برگزاری مانور در حوزه‌های مختلف ، می‌تواند منجر به شناخت و کسب اطلاعات بیشتر از نقاط ضعف احتمالی و شرایط بحران و همچنین ارتقاء آمادگی نیروهای انسانی و توان عملیاتی آنها شود .
  مطالب مرتبط

  بندر خرمشهر ظرفیت سالانه ۱۱ میلیون تن را دارد که این به معنای وجود ظرفیت و پتانسیل گسترده در این بندر تجاری است .

  |

  بندر خرمشهر از زیرساخت‌ها و امکانات روز کشور برخوردار است که متاسفانه بسیاری از امکانات و زیرساخت‌های آن مانند حمل و نقل ریلی مغفول مانده است که در صورت فعال شدن این پتانسیل‌ها ، شاهد رونق خواهیم بود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی ، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی به همراه هیات همراه ضمن بازدید از پروژه‌های ...

  |

  هدف و اولویت اساسی در بندر خرمشهر ایجاد ترافیک دریایی است که در صورت تحقق این امر ، شاهد شکوفایی ، توسعه و رونق تجارت و اشتغال در سطح منطقه خواهیم بود .

  |

  بندر خرمشهر از بنادر پر ظرفیت و با امکانات به روز کشور است که با حمایت‌های سازمان بنادر و دریانوردی آماده هرگونه استقبال از سرمایه‌گذاران و بخش خصوصی است .

  |

  نظرات کاربران