در حال بارگذاری ...
 • اجرای ۵ هزار میلیارد ریال پروژه در بنادر استان بوشهر/راه‌اندازی خط کشتیرانی بوشهر - جبل علی با تخفیف‌های ویژه

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اعلام کرد : براساس برنامه ریزی انجام شده ۷۵ پروژه مطالعاتی ، احداثی ، تعمیرات اساسی و تجهیزاتی با پنج هزار میلیارد ریال اعتبار برای بنادر این استان تعریف و در دست اجرا است .

  محمد شکیبی نسب گفت : ۸۴ کد اعتباری برای بنادر استان بوشهر شامل پروژه های مطالعاتی ، احداثی ، تعمیرات اساسی و تجهیزاتی است که اجرای این پروژه‌ها نقش مهمی در برطرف کردن مشکلات ساحل نشینان ، رونق اقتصادی و معیشت ساحل نشینان دارد . بنادر شمالی استان بوشهر کمترین توسعه را داشته‌اند در همین ارتباط در دور نخست سفر رئیس جمهور ۱۶ هزار میلیارد ریال برای اجرای این پروژه تعریف شده است .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد : بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده عملیات اجرایی پروژه توسعه بندر گناوه در دهه فجر امسال با هزار میلیارد ریال اعتبار آغاز می‌شود .

  شکیبی نسب احداث تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین با یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال را از جمله برنامه‌های این اداره کل عنوان کرد و گفت : این پروژه بندری با ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی از جمله پروژه‌های مهم و تاثیرگذار برای آماده سازی بستر برای جذب سرمایه گذار به شمار می‌رود که امسال ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای آن پیش بینی شده است .

  وی ساماندهی تاسیسات دریایی پایانه بین المللی مسافر بندر بوشهر را از جمله این پروژه‌ها عنوان کرد و گفت : بخش دریایی این پایانه دریایی در دهه فجر با ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار آماده افتتاح است . سالن این پایانه مسافربری تحت تملک شرکت کشتیرانی والفجر مربوط به ۱۹ سال پیش و بسیار فرسوده و متروکه است که اداره بنادر و دریانوردی استان بوشهر با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار آن را مورد احداث و بهسازی قرار داده و باید تا اردیبهشت ۱۴۰۳ مورد بهره برداری قرار گیرد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد : پروژه سالن پایانه بین المللی مسافربری بندر بوشهر ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و قرار است این سالن به پیشرفته ترین امکانات سرمایشی ، گرمایشی و تجهیزات به روز مجهز شود .

  شکیبی نسب با اشاره به توسعه موج شکن‌ بندر کنگان اظهار کرد : کمبود مساحت حوضچه بندر کنگان موجب تراکم موتور لنج‌ها و بروز خطر آتش سوزی در این بندر شده بود که با اقدام به موقع سازمان بنادر و دریانوردی برای حمایت از بنادر کوچک در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی این پروژه اجرا شده است . پروژه توسعه موج شکن بندر کنگان با ۳۰۰ میلیارد تومان در دست اجرا است .

  شکیبی نسب افزود : بنادر سنتی عسلویه ، نخل تقی ، کنگان ، دیر ، لاور ساحلی ، بوالخیر ، محمدعامری ، ریگ ، گناوه و دیلم از جمله بنادری هستند که هر چند به لحاظ درآمدی ، درآمد زیادی ندارند اما لایروبی آنها برحسب مسئولیت اجتماعی در حال انجام است .

  وی با بیان اینکه بنادر استان بوشهر ضررده هستند تصریح کرد : دولت با وجود اینکه درآمد چندانی از طریق بنادر استان ندارند ولی عزم جدی برای کمک به معیشت ساحل‌نشینان و توسعه زیرساخت‌های بندری در این استان دارد .

  شکیبی‌نسب از اجرای چهار پست اسکله در بندر دیر خبر داد و بیان کرد : بندر دیر در نزدیکی بندر الرویس قطر قرار دارد که تلاش شده زمینه تقویت صادرات در این مسیر فراهم شود .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از آغاز احداث اسکله شمع و عرشه به طول ۱۱۰ متر با اعتبار هزار و ۱۸۰ میلیارد ریال در بندر بوالخیر خبر داد و اضافه کرد : همچنین احداث اسکله شمع و عرضه در بندر محمد عامری به طول ۹۰ متر با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال در دستور کار است .

  به گفته شکیبی نسب ؛ اجرای سیستم‌های اعلام و اطفای حریق ، تهویه دیتا سنترهای بنادر استان بوشهر با ۳۰۵ میلیارد ریال، اجرای مطالعات طرح‌های توسعه بنادر ریگ و دیلم، ارتقای امنیت شبکه زیرساخت شبکه اداره کل بنادر و دریانوردی با ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار و تولید و تکمیل محصول دانش بنیان در زمینه مدیریت تردد کامیون در بندر بوشهر با هدف کنترل ترافیک مسیرهای منتهی به بندر برای انضباط بخشی ورود کامیون های حامل بار و مراجعه کنندگان از جمله دیگر اقدامات انجام شده است.

  شکیبی‌نسب با اشاره به وقوع ۷۷ مورد اضطرار دریایی طی ۱۰ ماه سال جاری بیان کرد: که از این شمار ۳۶ مورد نیازمند کمکهای پزشکی و ۴۱ مورد سوانح دریایی و نقص فنی شناورها بوده است.
  مطالب مرتبط

  پیش‌بینی می‌شود با توجه به زیرساخت های بندری و توسعه فعالیت شرکت های حمل و نقل شاهد رشد ترانزیت کالا از بنادر بوشهر باشیم .

  |

  این خط جدید و بین المللی با ارائه تسهیلات مناسب به صاحبان کالا و صادرکنندگان به توجیه پذیری هزینه تمام شده صادرات از مبدا بوشهر در مقایسه با سایر بنادر و همچنین رونق بازاریابی در بندر بوشهر و بهبود حجم واردات و صادرات در این بندر کمک موثری می‌کند . مدت اجرا قرارداد منعقد شده ۶ ...

  |

  بندر بوشهر به واسطه نیروهایی با ظرفیت علمی برجسته همواره از گزینه های اصلی در طرح‌های پایلوت سازمان بنادر و دریانوردی بوده که یکی از مصداق های عینی آن ثبت بیشترین میزان مدیریت دانش در بوشهر و با اختلاف زیاد در مقایسه با سایر بنادر کشور است .

  |

  از پروژه های مهم اجرایی در بنادر تابعه استان بوشهر می توان به پروژه موج شکن بندر کنگان با اعتبار یک هزار و ۶۶۹ میلیارد ریال و پیشرفت ۶۹,۳۳ درصدی اشاره کرد . پروژه احداث اسکله ۹۰ متری محمدعامری نیز با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده که اکنون پیشرفت ۷۴ درصدی دارد .

  |

  جاده دسترسی و تاسیسات زیربنایی دو پروژه شاخص در دست احداث مجتمع بندری نگین است . پروژه جاده دسترسی اکنون حدود ۴۰ درصد و پروژه تاسیسات زیربنایی اکنون پیشرفت بیش از ۹۰ درصدی دارد .

  |

  نظرات کاربران