در حال بارگذاری ...
 • عبور ۲ میلیون وسیله نقلیه از مبادی ورودی استان سمنان در دی‌ ماه سال جاری

  استان سمنان در ماه گذشته بعد از استان های تهران و مرکزی جایگاه سوم انباشت وسایل نقلیه در سطح کشور را کسب کرد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از عبور نزدیک به دو میلیون وسیله نقلیه در مبادی ورودی استان در دی‌ ماه سال جاری خبر داد .

  محمد حسین فیروزجائیان اظهار کرد : دیماه سال جاری نزدیک به دو میلیون خودرو عبور داشته اند که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با افزایش ۳ درصدی همراه بوده است .

  رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان از محور شریف آباد - ایوانکی به عنوان پرترددترین محور یاد کرد و گفت : بیش از ۷۰ درصد از تردد ماه گذشته مربوط به پلاک مبدا استان سمنان بوده و پلاک استان های تهران ، مازندران و خراسان رضوی سهمی بیست درصدی را به خود اختصاص داده اند .

  وی از انباشت بیش از ۱۲۰ هزار وسلیه نقلیه در دی ماه خبر داد و افزود : استان سمنان در ماه گذشته بعد از استان های تهران و مرکزی جایگاه سوم انباشت وسایل نقلیه در سطح کشور را کسب کرد .

  فیروزجائیان از سامانه گویای ۱۴۱ به عنوان رابط مرکز مدیریت راه‌ها و عموم مردم نام برد و تصریح کرد : تماس بیش از ۲۵ هزار کاربر جاده‌ای با تلفن گویای ۱۴۱ استان در ماه گذشته بیانگر استقبال قابل‌توجه از این سامانه است که امیدواریم با رشد امکانات زیرساختی مرکز مدیریت راه‌ها و بالا رفتن توان ارائه‌ خدمات به مردم در این بخش‌ بتوانیم نیاز مردم عزیز را بیش از پیش برطرف کنیم .
  مطالب مرتبط

  از مجموع تردد های انجام شده ، ۲ میلیون و ۷۶۶ هزار و ۸۲ تردد توسط وسایل نقلیه سنگین و ۱۸ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۸۷۷ تردد با وسایل نقلیه سبک انجام شده است که به ترتیب رشد ۲۳/۵ و ۴ درصدی را نشان می دهد .

  |

  با توجه به اهمیت تجهیز جاده های استان به دوربین های نظارت تصویری و نقش سامانه های هوشمند در تسهیل سفرها و کاهش سوانح جاده ای ، عملیات پایش شرایط ترافیکی و جوی راهها به صورت شبانه روزی و برخط توسط کارشناسان مرکز مدیریت راهها صورت می پذیرد تا در سریعترین زمان ممکن خدمات لازم به ...

  |

  هم استانی ها در صورتی که برای آنها سفر ضروری پیش آمد ، قبل از سفر حتما از وضعیت جاده ها با شماره تلفن گویای ۱۴۱ و مرکز مدیریت راه های اداره کل به شماره ۰۱۷۳۲۴۸۰۰۱۹ تماس داشته باشند . حتما خودروهای خود را قبل از حرکت معاینه کرده و تجهیزات ایمنی اعم از لباس گرم ، آذوقه و سوخت کافی و ...

  |

  در شش ماهه سال ۱۴۰۱ همچنین تعداد ۴ میلیون ۹۳۵ هزار ۳۴۲ هزار تردد در محورهای خروجی استان ثبت شده که با توجه به ثبت ۳ میلیون ۵۰۸ هزار ۳۲ تردد در شش ماهه سال اول ۱۴۰۰ از رشد ۴۰ درصدی تردد برخوردار شده است .

  |

  انتظار داریم رانندگان با رعایت سرعت و سبقت مطمئنه جهت حفظ جان خود وسایر مترددین به علائم راهور در جاده ها توجه داشته باشند .

  |

  نظرات کاربران