در حال بارگذاری ...
 • بازگشایی محور سخت گذر رودکان - شم ماهی در شهرستان سراوان به طول ۱۰ کیلومتر

  در گذشته تردد روستاییان با مشکلات زیادی مواجه بوده و یک ساعته مسیر را طی می‌کردند در حالی که با بازگشایی این محور ، طی ۱۵ دقیقه تردد در این مسیر انجام می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سراوان گفت : محور سخت گذر روستایی رودکان - شم ماهی به طول ۱۰ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال در فاز اول در حال بازگشایی است .

  احمد بارکزهی‌ با بیان اینکه راه روستایی از مهم‌ترین خدمات زیربنایی است که نقش و جایگاه ویژه ای در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر منطقه ایفا می‌کند اظهار داشت : ۹۰ درصد از راه روستایی مذکور کوهستانی ، دارای شیب زیاد و صعب العبور می باشد و به وسیله ماشین آلات سنگین راهداری عملیات بازگشایی در حال انجام است .

  وی گفت : در گذشته تردد روستاییان با مشکلات زیادی مواجه بوده و یک ساعته مسیر را طی می‌کردند در حالی که با بازگشایی این محور ، طی ۱۵ دقیقه تردد در این مسیر انجام می شود .

  رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای سراوان با بیان اینکه با افتتاح عملیات مذکور تعداد ۷۰۰ خانوار از راه دسترسی مناسب برخوردار خواهند شد ، افزود : توسعه زیرساخت ها در روستاها با هدف حفظ جمعیت ، جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها و توسعه و رونق آنها در اولویت برنامه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان قرار گرفته است .

  بارکزهی خاطر نشان کرد : به وضوح روشن است که عدم وجود زیرساخت‌های ارتباطی نقشی اثرگذار در توسعه نیافتن مناطق روستایی دارد و بالعکس توسعه و بهبود راه‌های ارتباطی در روستاها به شکوفایی و رشد هر چه بیشتر این مناطق منجر می‌شود .
  مطالب مرتبط

  روکش آسفالت در محور نوار مرزی به طول ۲۵ کیلومتر ، خط کشی راه های اصلی به طول ۶۰ کیلومتر ، لکه گیری با آسفالت گرم به مقدار ۳۰۰ تن و نصب و تعمیرات علائم به مقدار ۲۰۰ عدد از دیگر اقدامات این اداره برای افزایش ایمنی نوار مرزی است .

  |

  در این سامانه تمام لایه های اطلاعاتی مربوط به راه ها و مجتمع های خدماتی رفاهی مرتبط با شرح وظایف اداره کل بارگذاری شده و پس از تعیین ادمین استانی تحت نظر مراجع نظارتی کشور ، نام کاربری برای واحدهای شهرستانی اخذ شد .

  |

  شهرستان بندرگز دارای ۱۶۰ کیلومتر انواع راه و ۵ شرکت حمل و نقل مسافری و باری است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران از بهره برداری و آغاز به کار ۹۳ پروژه عمرانی این اداره کل با اعتباری بالغ بر ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از بهره برداری ۳۱ پروژه با صرف ۱.۵۸۹ میلیارد ریال اعتبار در این اداره کل طی ...

  |

  نظرات کاربران