در حال بارگذاری ...
 • راه اندازی چراغ های پالس فرودگاه اهواز در آینده نزدیک

  این چراغ ها موجب بهبود کیفیت دید و در نهایت فرود ایمن تر هواپیما در شب می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان در خصوص زمان راه اندازی چراغ های پالس فرودگاه اهواز گفت : ۹۵ درصد این پروژه به اتمام رسیده و در روزهای آتی راه اندازی و مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

  سید مهدی رزاز اظهار کرد : بارش های اخیر اهواز و دشواری تردد در مسیرها ، موجب تاخیر در راه اندازی چراغ های پالس فرودگاه شد اما به محض بهبود شرایط جوی این پروژه مهم به بهره برداری خواهد رسید .

  وی در خصوص اهمیت پروژه راه اندازی چراغ های پالس خاطرنشان کرد : این چراغ ها موجب بهبود کیفیت دید و در نهایت فرود ایمن تر هواپیما در شب می شود .

  مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت پروژه نصب و راه اندازی سیستم کمک ناوبری ILS فرودگاه شهید سلیمانی اهواز گفت : ۷۰ درصد پروژه انجام شده و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد .

  رزاز در خصوص روند بهسازی ترمینال داخلی فرودگاه اهواز گفت : قرارداد ۴۰۰ میلیارد ریالی این پروژه منعقد شده و یک ماه از آغاز آن می گذرد ؛ این قرارداد ۹ ماهه است و طرح در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید . عملیات فاز دوم پروژه احداث محوطه فرودگاه شهید سلیمانی نیز با اعتباری بالغ بر ۳۶۰ میلیارد ریال از هفته آینده آغاز خواهد شد .

  رزاز در پایان با اشاره به برنامه رونق پروازی فرودگاه اهواز در سال جاری گفت: به دنبال برقراری پرواز به مقاصد نجف و ترکیه در روزهای پایانی سال هستیم .

   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان غلظت مه را دلیل لغو پروازهای فرودگاه اهواز دانست .

  |

  بیشترین میزان افزایش مسافر مربوط به پروازهای خارجی فرودگاه تبریز است که از یک هزار و ۲۱۶ پرواز در سال گذشته به یک هزار و ۷۰۸ پرواز در ۹ ماه سال‌جاری رسیده است که حکایت از رشدی ۴۱ درصدی دارد .

  |

  طی سال های گذشته به همت مدیران قبلی و فعلی فرودگاه شاهد توسعه و پیشرفت هایی بوده ایم و امروز شاهد رشد فعالیت های پروازی در مسیرهای مختلف هستیم . در پرتو رهنمودها و ارشادات امام جمعه و مسئولان محترم استانی ، شاهد ارتقای فرودگاه و افزایش سطح خدمات پروازی در آینده باشیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در ۹ ماه نخست سال‌جاری ، بیش از ۹ میلیون مسافر در فرودگاه بین المللی مهرآباد با ۱۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته ...

  |

  دو پرواز حامل کمک های امدادی (شامل چادر ، پتو و اقلام ضروری) از تهران بدلیل نامساعد بودن شرایط جوی در شهرستان خوی به فرودگاه ارومیه اعزام و از ارومیه به‌صورت زمینی راهی منطقه زلزله زده خوی شدند .

  |

  نظرات کاربران