در حال بارگذاری ...
 • پیشرفت مازندران در گرو توسعه صنعت حمل و نقل آن است

  باید به مازندران به دلیل دارا بودن تمامی ساختارها در بخش حمل و نقل توجه ویژه شده و اعتباراتی کافی و مناسب به این استان تخصیص داده شود ، چرا که صنعت حمل و نقل میتواند در زمینه توسعه و شکوفایی این استان بسیار کارساز و گره گشا باشد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران در نشست بررسی مشکلات و مسائل مربوط به تشکل های صنفی بخش حمل و نقل کالا و مسافر این استان عنوان نمود : پیشرفت مازندران در گرو توسعه صنعت حمل و نقل آن است .

  رضا علیخانی اظهار داشت : مسائل روز انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی کارگری و کارفرمایی بخش حمل و نقل کالا و مسافر استان بسیار مهم و حائز اهمیت است .

  وی مهم‌ترین مسائل و مشکلات انجمن‌ها و تشکل‌های صنفی کارگری و کارفرمایی بخش کالا و مسافر در شرایط کنونی را تامین و توزیع لاستیک و سوخت مورد نظر ناوگان و نظارت بر آنها عنوان نمود تاکید کرد : انعکاس مشکلات و گزارش مستمر و به موقع ، بازدیدهای میدانی و نظارت دقیق ، به شفافیت و اجرای بهتر قوانین بسیار کمک خواهد کرد . برای جلوگیری از بروز مشکلات و ضرر و زیان‌های احتمالی در این دو بخش ، اسناد و دستورالعمل‌های ابلاغی به صورت شفاف اطلاع‌رسانی شود تا رانندگان و مالکان ناوگان با آگاهی کامل از قوانین روز به حمل و نقل و جابه جایی مسافر و کالا بپردازند .

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران تصریح کرد : باید به مازندران به دلیل دارا بودن تمامی ساختارها در بخش حمل و نقل توجه ویژه شده و اعتباراتی کافی و مناسب به این استان تخصیص داده شود ، چرا که صنعت حمل و نقل میتواند در زمینه توسعه و شکوفایی این استان بسیار کارساز و گره گشا باشد .

  وی در ادامه به شبکه حمل و نقل عمومی استان اشاره و اظهار داشت : خوشبختانه شبکه حمل و نقل جاده ای استان در دو حوزه "جابه جایی کالا و مسافر" با همت و تلاش تشکل های صنفی حمل و نقل استان و نظارت دقیق اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای شرایط مطلوبی داشته که جا دارد از تمامی دست اندرکاران حوزه حمل و نقل و تمامی تشکل های صنفی این دو حوزه ( کالا و مسافر ) قدردانی شود .

  حسن جهانیان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران نیز در این نشست اظهار داشت : مسائل و مشکلات کارکنان بخش حمل‌ونقل کالا و مسافر با جدیت در مجموعه در حال پیگیری بوده و تلاش می شود این مشکلات به حداقل ممکن برسد چرا که جایگاه این بخش در زنجیره اقتصاد کشور بر کسی پوشیده نیست و نقش آن در تامین و توزیع مایحتاج عمومی به‌عنوان واسط بین بخش تولید با بخش مصرف‌کننده نهایی نقشی بی‌بدیل است .

  جهانیان افزود : نیت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای حل مشکلات فعالان حوزه حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر به خصوص رانندگان زحمت کشی است که زمان زیادی را در شرایط سخت و دور از خانواده سپری می کند و عمدتا با مشکلاتی از قبیل لاستیک و همچنین عدالت در ارایه بار روبرو هستند .

  وی با اشاره به حفظ ایمنی قبل از سفر بعنوان یک اولویت ، بر نظارت و دقت و رعایت موضوع فوق توسط مدیران فنی شرکت ها به طور کامل تاکید کرد و افزود : مشکلات و مطالبات رانندگان باید با هم افزایی و همراهی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و خود رانندگان حل شود و انجمن های رانندگان بر اساس اساسنامه انجمن مطالبات این بخش را دنبال کنند . خوب است تا شرکت های حمل و نقل استان به سمت استفاده از ابزارهای موثر در حوزه فناوری اطلاعات حرکت سریعتری را داشته باشند زیرا سرعت رشد در این زمینه بسیار بالاست و ما نیازمند به روزرسانی خود هستیم .

  گفتنی است ؛ در این نشست اعضای تشکل های صنفی حمل و نقل کالا و مسافر استان مشکلات و دغدغه های خود را عنوان و پیشنهادات خود را به اعضای جلسه به عنوان متولی بخش حمل و نقل جاده ای استان ارائه نموده و خواستار افزایش تعامل دوطرفه شدند .
  مطالب مرتبط

  چشم انداز و دورنمای جابجایی بار در استان با توجه به افزایش تولیدات صنایع خصوصا پتروشیمی روشن و امید بخش است و انشالله این روند افزایشی در ماه های آتی نیز تدوام خواهد داشت .

  |

  در حوزه حمل و نقل کالا از مجموع ۲۷۹ پرونده تخلف رانندگان ، تعداد ۲۲۲ راننده تذکر کتبی ، ۳۴ راننده کارت هوشمند آنها غیرفعال و ۲۳ راننده رای برائت گرفتند .

  |

  در این طرح موارد احتمالی صدور بارنامه های غیرواقعی شرکت ها با استفاده از تجهیزات هوشمند و سامانه های کنترلی احصا و مصادیق بارنامه های غیرواقعی شناسایی می شود .

  |

  فعالیت تیم نظارتی به صورت مستمر تا رسیدن به وضعیت مطلوب حمل و نقل در سطح استان ادامه خواهد داشت .

  |

  در ۱۰ ماهه گذشته ۲۱ هزار و ۳۷۵ برگ بارنامه در شهرستان خلخال صادر شده که در مقایسه با سال قبل که حدود ۵ هزار و ۴۷۷ برگ بود امسال افزایش چشمگیری را شاهد هستیم .

  |

  نظرات کاربران