در حال بارگذاری ...
 • خط کشی ۶۷ کیلومتر از جاده های شهرستان مرزی جلفا

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان جلفا گفت : در سال جاری اجرای عملیات خط کشی به طول ۳۰ کیلومتر در محور جلفا - مرند ، در محور هادی شهر - مرازاد به طول ۲۰ کیلومتر و در محور نوار مرزی به طول ۱۷ کیلومتر انجام شده است .

  ایوب کنگری گفت : در مدت ۹ ماه ، ۱۰ کیلومتر از نوار مرزی کشورمان در شهرستان جلفا آسفالت ریزی شده است .

  وی حذف پیچ و تعریض جاده در راه روستای اوشتبین را یکی از طرح هایی دانست که به صورت امانی با مشارکت دهیاری و شورای روستا اجرا شده است تصریح کرد : برای اجرای این طرح میلیارد تومان هزینه شده است .

  رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شهرستان جلفا از اجرای چند طرح برای اصلاح نقاط حادثه خیز خبر داد و گفت : ساماندهی تقاطع T شکل داران در محور هادی شهر - سیه رود از قبیل ترانشه برداری ، تعریض ، حذف پیچ و احداث چراغ های روشنایی از جمله این طرح هاست که برای به نتیجه رسیدن آن یک میلیارد تومان هزینه شده است .

  به گفته کنگری ، تکمیل و بهسازی راهدارخانه دره دیز ، آماده سازی زمین الحاقی ضلع غربی پایانه مرزی جلفا با استفاده از ماشین آلات اداره ، احداث خروج اضطراری به صورت امانی در محور جلفا - مرند ، تکمیل پیچ نقطه حادثه خیز مرازاد با تعریض و آسفالت ریزی و اجرای عملیات راهداری - محوری از قبیل تعریض ، شانه سازی ، اصلاح شیب شیروانی ، حذف پیچ و ایمن سازی مسیر به طول ۱۰ کیلومتر در محور جلفا - مرند از دیگر کارهایی است که در ۹ ماهه اول امسال در شهرستان جلفا انجام شده است .
  مطالب مرتبط

  امروزه راه و ایمن بودن آن و همچنین فرهنگ ایمنی ، در پیشگیری از تلفات و تصادفات جاده‌ای بسیار مهم است که علیرغم محدودیت های اعتباری این اداره کل با تکیه بر همت راهداران پرتلاش خود توانسته در مسیر حفظ و نگهداری راه‌های موجود گام های ارزنده ای بردارد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام با اشاره به اجرای عملیات خط کشی برای حدود ۶ هزار کیلومتر از راه های استان در ...

  |

  در راستای منظر آرایی و آشکار سازی ۱۲ عدد سرعت گیر در این مدت ایجاد و ۹۴ مورد رنگ آمیزی سرعت گیر و ۱۳۰ کیلومتر از محورهای مواصلاتی شهرستان مذکور عملیات خط کشی انجام شده است .

  |

  عملیات خط‌ کشی جاده‌های فرعی و روستایی در استان علاوه بر ایکه باعث افزایش ضریب ایمنی و کاهش تصادفات جاده ای در این مسیرهای پُر تردد می‌شود ، نقش بسیاری مهمی را نیز در افزایش دید رانندگان و کاربران جاده‌ ای و هدایت آنها در مسیرهای یادشده دارد .

  |

  روکش آسفالت در محور نوار مرزی به طول ۲۵ کیلومتر ، خط کشی راه های اصلی به طول ۶۰ کیلومتر ، لکه گیری با آسفالت گرم به مقدار ۳۰۰ تن و نصب و تعمیرات علائم به مقدار ۲۰۰ عدد از دیگر اقدامات این اداره برای افزایش ایمنی نوار مرزی است .

  |

  نظرات کاربران