در حال بارگذاری ...
 • جایگزینی بیش از ۶ کیلومتر نیوجرسی در جاده‌های بوشهر تا پایان سال جاری

  با توجه به تردد سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر در جاده های بوشهر و بالا بودن میزان تصادفات ، یکی از راه های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت : در راستای ایمن‌سازی محورهای ارتباطی بوشهر طی سال جاری ۶ کیلومتر نیوجرسی جایگزین گاردریل می شود که تاکنون نیمی از آن انجام شده است .

  حمیدرضا حیدری عنوان کرد : تاکنون ۲.۵ کیلومتر جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل در جاده‌های استان خصوصا بخشی از محور دالکی - کنارتخته انجام شده وپروژه ۳.۵ کیلومتری محور محمدآباد به زائرعباسی شهرستان دشتی هم در دست اجراست .

  وی ارتقاء امنیت جاده ها را مهم ترین دلیل جایگزین کردن نیوجرسی دانست و تاکید کرد : با توجه به تردد سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر در جاده های بوشهر و بالا بودن میزان تصادفات ، یکی از راه های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است .

  حیدری تصریح کرد : عملیات خط کشی ، نصب تابلو و علائم ، آشکار سازی نقاط پر تصادف، جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز و همچنین احداث روشنایی نقطه‌ای از دیگر برنامه‌ های این اداره کل در حوزه ایمنی راه ها بوده که با جدیت در دست اجراست .
  مطالب مرتبط

  با توجه به تردد سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر در جاده های مازندران و بالا بودن میزان تصادفات ، یکی از راه های کاهش خسارات ناشی از تصادفات و افزایش امنیت جاده ها جایگزینی نیوجرسی به جای گاردریل است .

  |

  حریم راه‌ها سرمایه بزرگ ملی است و ایجاد هرگونه سازه در آن‌ها از عوامل تهدیدکننده ایمنی برای کاربران جاده خواهد بود از این‌ رو برای صیانت از راه‌ها و جلوگیری از تجاوز به حریم آن‌ها گشت‌های راهداری به‌طور مرتب در جاده‌ها حضور فعال دارند و با متخلفان با قاطعیت برخورد ...

  |

  این محور یکی از نقاط حادثه‌خیز استان محسوب می‌شود که اصلاح و تعریض مسیر توسط اداره راه و شهرسازی استان انجام گرفته و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان موظف به بازگشایی این مسیر است .

  |

  هم اکنون برای اجرای طرح راهداری زمستانی در گردنه اسدآباد ۵۴ نیروی راهدار با ۳۰ دستگاه از انواع ماشین الات راهداری مشغول به فعالیت هستند .

  |

  امسال ۲ هزار مترمکعب پاکسازی و ریزش برداری راه ها ، تنظیم بستر پنج دستگاه پل بزرگ، ۷۰‌کیلومتر شانه سازی ، اصلاح قنو و غلتک کوبی راه های روستایی انجام شده است .

  |

  نظرات کاربران