در حال بارگذاری ...
 • تخلیه ۱۹ میلیون تنی کالاهای اساسی در بنادر کشور طی ۱۰ ماه گذشته

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، طی ۱۰ ماهه نخست سال جاری حدود ۱۹ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر کشور تخلیه شده است .

  میزان تخلیه کالاهای اساسی شامل گندم ، جو ، ذرت ، سویا ، برنج ، شکر و روغن در بنادر کشور تا پایان دی ماه سال ۱۴۰۱ معادل ۱۹ میلیون و ۲۷۸ هزار و ۳۱۵ تن بود و در این بین شکر رشد ۳۷ درصدی داشته است .

  میزان تخلیه گندم طی ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۱ معادل ۴ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۴۶۱ تن بود در حالی که تخلیه گندم طی مدت مشابه سال گذشته برابر ۵ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۸۰۱ تن بوده است .

  میزان تخلیه جو تا پایان دی سال جاری نیز معادل ۲ میلیون ۹۹ هزار و ۳۰۰ تن بوده و میزان تخلیه این کالا در مدت مشابه سال گذشته، ۲ میلیون و ۶۸۷ هزار و ۸۰۵ تن بوده است .

  میزان تخلیه ذرت تا پایان ۱۰ ماهه نخست سال جاری معادل ۷ میلیون و ۹۲ هزار و ۷۴۵ تن بوده و میزان تخلیه این کالا در مدت مشابه سال گذشته ۷ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۶۲۴ بوده است .

  میزان تخلیه سویا تا ابتدای بهمن ماه سال ۱۴۰۱ معادل ۳ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۴۱۲ تن و تخلیه سویا در مدت مشابه سال گذشته معادل ۳ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۹۳۳ تن بوده است .

  میزان تخلیه برنج نیز تا پایان دی سال جاری معادل ۱۹۱ هزار و ۶۰۸ تن بود و تخلیه برنج در مدت مشابه سال گذشته برابر ۱۹۸ هزار و ۳۷۸ تن بوده است .

  میزان تخلیه شکر در بنادر کشور تا پایان دی ماه سال ۱۴۰۱ به ۱ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۱۵۷ تن رسیده و این درحالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۹۹۷ هزار و ۶۲۸ تن شکر تخلیه شده بود که حاکی از رشد ۳۷ درصدی نسبت به مدت سال گذشته است .

  همچنین میزان تخلیه روغن در بنادر کشور طی ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۱ معادل ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار و ۶۳۲ تن بوده و در مدت مشابه سال ۱۴۰۰ معادل ۱ میلیون و ۴۷۴ هزار و ۸۲ تن روغن تخلیه شده بود.

  تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته

  گفتنی است ، تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی ۱۰ ماهه سال جاری شامل ۸۸۰ هزار و ۱۸۴ دستگاه کامیون و ۲۳ هزار و ۵۷۸ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۹۴ هزار و ۲ دستگاه به صورت حمل یکسره بوده است .
  مطالب مرتبط

  تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی ۹ ماهه سال جاری شامل ۶۵۰ هزار و ۲۲۶ دستگاه کامیون و ۲۱ هزار و ۲۳۲ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۸۳ هزار و ۲۴۳ دستگاه به صورت حمل یکسره بوده است .

  |

  تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی هشت ماهه سال جاری شامل ۵۸۱ هزار و ۵۵۵ دستگاه کامیون و ۱۶ هزار و ۹۵۸ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۷۹ هزار و ۷۶۶ دستگاه به صورت حمل یکسره بوده است .

  |

  هماهنگی هر چه بیشتر سازمان های دخیل در امر تجارت از جمله گمرک و بنادر و استانداردسازی کانتینرها سبب افزایش سرعت تخلیه و بارگیری در بنادر و ترخیص هر چه سریعتر کالاهای اساسی می شود .

  |

  بهره‌مندی از قابلیت های ترانزیتی و ترانشیپی (کالاهای نفتی و غیرنفتی) به کشورهای عراق ، ترکیه و حوزه قفقاز ، مطلوب ترین بندر در کاهش زمان هزینه انتقال کالا به مراکز مصرفی کشور و بهره مندی از شبکه گسترده ریلی و ایستگاه های تخلیه و بارگیری انواع کالا از دیگر مزیت های بندر امام ...

  |

  تعداد کامیون و واگن اختصاص یافته جهت خروج کالاهای اساسی طی هفت ماهه سال جاری شامل ۴۵۹ هزار و ۹۳۸ دستگاه کامیون و ۱۴ هزار و ۹۹۵ واگن بوده که از تعداد کامیون های اختصاص یافته ۷۲ هزار و ۱۵ دستگاه به صورت حمل یکسره بوده است .

  |

  نظرات کاربران