در حال بارگذاری ...
 • تاکید تهران و توکیو برای تقویت فعالیت‌ های ترانزیتی و همکاری‌ های بندری و دریایی در خلیج فارس

  به دنبال آن هستیم هم راستا با هوشمندسازی بنادر همکاری خود را با کشورهای دریایی گسترش دهیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ کازو توشی آیکاوا ، سفیر ژاپن ایران با علی‌اکبر صفایی ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دیدار و گفت‌وگو کرد .

  علی‌اکبر صفایی در نشست با سفیر ژاپن در تهران ، با اشاره تاریخ طولانی همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین ایران و ژاپن به عنوان دو کشور دریایی ، بر توسعه همکاری‌های زیرساختی ، ترانزیتی و تقویت فعالیت‌های آموزشی با توکیو تاکید کرد .

  سفیر ژاپن نیز در این دیدار ، با اشاره به بازدید اخیرش از بندر شهید رجایی بر تحکیم و تقویت هر چه بیشتر سطح روابط و همکاری‌‌‌های دوجانبه دریایی بین دو کشور تاکید کرد .

  آیکاوا همچنین توسعه دریامحور را یکی از مهم‌ترین اهداف کشورش عنوان کرد و ابراز داشت : به دنبال آن هستیم هم راستا با هوشمندسازی بنادر همکاری خود را با کشورهای دریایی گسترش دهیم .
  مطالب مرتبط

  در برآورد اولیه ، بنادر این استان به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار مترمکعب لایروبی نیاز دارد .

  |

  تمرکز اصلی این سازمان بر گسترش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ژاپن و کمک به شرکت‌های کوچک و متوسط برای به حداکثر رساندن توان صادرات جهانی آنها است .

  |

  بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته‌ترین بندر کانتینری ایران با دارا بودن ۱۰ پست اسکله کانتینری در مجموع به طول ۲ هزار و ۵۰۰ متر و ۲۳ دستگاه گنتری کرین فعال در حال حاضر ظرفیت تخلیه و بارگیری بیش از ۸۰ درصد کالاهای کانتینری در سطح بنادر کشور را پشتیبانی می‌کند .

  |

  رزمایش‌های ترکیبی پدافند غیرعامل و تداوم این تمرین‌ها باعث می‌شود در صورت بروز حوادث و سوانح در سریع‌ترین زمان ممکن تهدید را مدیریت کرد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ، میزان تخلیه و بارگیری انواع کالا از طریق شبکه ریلی در بندر شهید رجایی در هفت ماهه امسال را ...

  |

  نظرات کاربران