در حال بارگذاری ...
 • تاکید تهران و توکیو برای تقویت فعالیت‌ های ترانزیتی و همکاری‌ های بندری و دریایی در خلیج فارس

  به دنبال آن هستیم هم راستا با هوشمندسازی بنادر همکاری خود را با کشورهای دریایی گسترش دهیم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ کازو توشی آیکاوا ، سفیر ژاپن ایران با علی‌اکبر صفایی ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دیدار و گفت‌وگو کرد .

  علی‌اکبر صفایی در نشست با سفیر ژاپن در تهران ، با اشاره تاریخ طولانی همکاری‌های اقتصادی و تجاری بین ایران و ژاپن به عنوان دو کشور دریایی ، بر توسعه همکاری‌های زیرساختی ، ترانزیتی و تقویت فعالیت‌های آموزشی با توکیو تاکید کرد .

  سفیر ژاپن نیز در این دیدار ، با اشاره به بازدید اخیرش از بندر شهید رجایی بر تحکیم و تقویت هر چه بیشتر سطح روابط و همکاری‌‌‌های دوجانبه دریایی بین دو کشور تاکید کرد .

  آیکاوا همچنین توسعه دریامحور را یکی از مهم‌ترین اهداف کشورش عنوان کرد و ابراز داشت : به دنبال آن هستیم هم راستا با هوشمندسازی بنادر همکاری خود را با کشورهای دریایی گسترش دهیم .
  مطالب مرتبط

  : با هم افزایی صورت گرفته برای اولین بار در تاریخ بنادر کشور سیستم انبارگردانی تعریف و اجرا شد که به دنبال این طرح بیش از ۱۲۲ هزار کانتینر به صورت تک تک شمارش و مشخصات آن وارد سامانه شد . در سرشماری‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که یکی از آسیب‌ها حلقه اول ، عدم ارتباط ...

  |

  این بندر آینده خوبی پیش رو داشته و امید می‌رود با بهره‌برداری از مرحله سوم طرح توسعه آن به خصوص با داشتن پسکرانه ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری رونقی بیش از گذشته یابد و امکان حضور سایر کشورها هم در آینده در این بندر فراهم خواهد شد .

  |

  از ابتدای سال جاری۲۳۶ فقره دادخواست مربوط به اختلافات بین کارگر و کارفرما در واحد کار و خدمات اشتغال بندر شهید رجایی مورد بررسی قرار گرفته است . در حال حاضر روزانه جمع زیادی از کارگران با قرارداد شفاهی وارد این مجتمع می‌شوند که این امر رسیدگی به اختلافات احتمالی را ناممکن ...

  |

  تا پیش از استقرار و بهره‌برداری از این کرین بارج ، جهت تخلیه نگله‌های سنگین وزن ورودی به بندر از جرثقیل‌های موجود در دیگر بنادر استفاده می‌شد که این امر صرف زمان زیاد و هزینه‌های سنگینی را در پی داشت .

  |

  اولین همایش بهداشت ، ایمنی و محیط زیست (HSE) ویژه مدیران شرکت‌های مستقر در بندر شهید رجایی به عنوان یک الزام در راستای ارتقا وضعیت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست و با هدف استقرار سیستم مدیریت HSE در تمامی بنادر کشور و تمامی شرکت‌های فعال بندر از سوی اداره کل HSE سازمان بنادر و ...

  |

  نظرات کاربران