در حال بارگذاری ...
 • تدوین برنامه ضربتی برای حفظ و نگهداشت خطوط ریلی

  در سال‌های گذشته به نوسازی ناوگان و نگهداشت خطوط ریلی کم‌توجهی شده و به عنوان مقام مسئول ، حتما برنامه‌ای را برای تامین منابع ویژه برای نگهداری خطوط ریلی در نظر گرفته و اجرایی می‌کنیم . در یک تا دو سال آتی برنامه‌ای ضربتی برای حفظ و نگهداشت خطوط ریلی تدوین و اجرایی خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ وزیر راه و شهرسازی در پی هشدار سازمان هواشناسی در خصوص بروز یخبندان در تهران و ۱۶ استان ضمن بازدید از مرکز کنترل ترافیک راه آهن از تلاشگران این عرصه تشکر و از تدوین برنامه ضربتی برای حفظ و نگهداشت خطوط ریلی برای بر طرف کردن عقب ماندگی های گذشته خبر داد .

  مهرداد بذرپاش با حضور در شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در نشستی با مدیران این شرکت ، مشکلات پیش آمده ، تردد در برخی خطوط ریلی را بررسی و در جریان نحوه خدمات رسانی شرکت راه آهن قرار گرفت .

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه شرایط جوی این روزها وظایف بیشتری را به وزارت راه و شهرسازی و مجموعه راه آهن تحمیل کرده است و از زحمات کارکنان شرکت راه آهن و شرکت های بهره بردار حوزه ریلی قدرانی کرد و گفت : در برخی از ایام سال همچون زمان سرما و برودت هوا ، هنگام مناسبت‌های خاص و ایام عید ، حجم کار مجموعه راه آهن بیشتر می‌شود . بنابراین باید به شیوه‌ای عمل شود تا امداد رسانی های به موقع  و لحظه‌ای در هنگام رخدادها به مردم و حادثه دیدگان ارائه شود .

  بذرپاش ضمن عذرخواهی از مردم بابت موارد پیش آمده در راه آهن گفت : واقعیت این است که شرکت راه آهن از سال های گذشته در نگهداشت خطوط و نوسازی ناوگان با مشکلاتی مواجه است و عقب‌ماندگی در بخش راه آهن با سطح خدمات گسترده‌ای که  ارائه می‌دهد در نگهداشت خطوط ، لکوموتیو ، واگن‌ها و ... وجود دارد و واقف هستیم که شبکه راه آهن  باخدماتی که ارائه می دهد نیازمند رسیدگی است .

  وی ادامه داد : در سال‌های گذشته به نوسازی ناوگان و نگهداشت خطوط ریلی کم‌توجهی شده و به عنوان مقام مسئول ، حتما برنامه‌ای را برای تامین منابع ویژه برای نگهداری خطوط ریلی در نظر گرفته و اجرایی می‌کنیم . در یک تا دو سال آتی برنامه‌ای ضربتی برای حفظ و نگهداشت خطوط ریلی تدوین و اجرایی خواهد شد .

  عضو کابینه دولت سیزدهم از مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی خواست تا از تمامی کارکنان خدوم که در شرایط برودت هوا به در راه ماندگان خطوط ریلی خدمات‌رسانی کردند قدردانی شود .

  وی همچنین یادآور شد : شرکت‌های بهره‌بردار ، همکار شرکت راه آهن در این صنعت محسوب می‌شوند ؛ بنابراین انتظار است تا در مشکلات پیش‌آمده همچون برودت هوا و توقف جابجایی ، شرکت‌های بهره‌بردار همچون گذشته کاملا کنار شرکت راه آهن در ارایه خدمت به مردم و در راه ماندگان باشند .

  بذرپاش دستور داد که سیر ایمن ، اولویت اصلی راه‌آهن باشد و قطاری که ریسک خطرپذیری‌اش از میزان معینی بالاتر رفت ، به هیچ وجه حرکت نکند .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در نشست وزیر راه و شهرسازی با استاندار و مجمع نمایندگان استان گلستان برای تسریع در تکمیل ۹ پروژه ریلی ، جاده‌ای و بندری ...

  |

  هرچند هزینه راه اندازی قطار سریع السیر بیشتر از قطار عادی است اما این کار به لحاظ فناوری ارزش بالایی دارد و با اجرای آن یک جهش نسلی در حوزه فناوری ریلی کشور اتفاق می‌افتند .

  |

  تعداد مسافران ورودی و خروجی قطارها و زائرین امام هشتم (ع) در هشت ماهه نخست سال جاری ۱۱ میلیون و ۱۱۴ هزار و ۴۵ نفر بوده که از این تعداد ، ۴۵ هزار و ۳۰۸ نفر مسافران خارجی بوده‌اند که نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است .

  |

  با تلاش و همت کارکنان و پیگیری‌های مداوم صورت گرفته ، راه‌آهن شرق توانسته در تن کیلومتر مبدا - مقصد همچنان جایگاه خود را به عنوان رتبه اول در بین دیگر مناطق راه‌آهن تثبیت کند .

  |

  در این مدت هشت ماهه ، ترانزیت کالای نفتی و غیرنفتی به ترتیب با عملکرد ۲ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۹۳۷تن و ۶ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۹۲۵ تن ، افزایش ۴۸.۷ و ۲۰.۸ درصدی را نسبت به هشت ماهه نخست سال ۱۴۰۱ رقم زده است .

  |

  نظرات کاربران