در حال بارگذاری ...
 • هدف وزارت راه و شهرسازی نوسازی ناوگان فرسوده در سریعترین زمان است

  در صورتی که توان تولیدات داخل نتوانست نیاز را برطرف سازد با واردات خودروهای دارای عمر کمتر از سه سال به جبران آن خواهیم پرداخت .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه با استفاده از توان داخلی و واردات نوسازی ناوگان تسریع خواهد شد از بررسی سهمیه سوخت ناوگان باری و ابلاغ رویه های جدید در خصوص شرکت های واسط بین رانندگان و صاحبان بار خبر داد .

  مهرداد بذرپاش اظهار داشت : یکی از مشکلاتی که این ناوگان گسترده از آن رنج می برد بحران فرسودگی خودروها است .

  وی با بیان اینکه ۳۷۸هزار دستگاه کامیون در جاده های کشور در حال تردد هستند ، افزود : هرچقدر خودروها فرسوده باشند بالتبع مصرف سوخت بالا می رود و مشقاتی را نیز برای رانندگان ایجاد می کند .

  . عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه بنا به دستور ریاست جمهور بایداز توان تولید داخل برای جابه جایی ۵۰ درصد ناوگان فرسوده اقدام کنیم ، تصریح کرد : در صورتی که توان تولیدات داخل نتوانست نیاز را برطرف سازد با واردات خودروهای دارای عمر کمتر از سه سال به جبران آن خواهیم پرداخت .

  بذرپاش با قدردانی از زحمات راننگان صنعت حمل و نقل جاده ای به مشکلات آنها اشاره کرد و افزود : در خصوص بیمه رانندگان اقداماتی در دستور کار قرار دارد لذا از عمده مشکلات دیگر این عزیزان تامین لاستیک ، روغن و قطعات است که در خصوص روغن با تامین از شرکت های داخلی در حال مرتفع شدن است و در خصوص لاستیک نیز ۴ میلیون حلقه مورد نیاز سالیانه کشور است .

  وی به سهمیه سوخت رانندگان حمل و نقل جاده ای اشاره کرد و گفت : سهمیه ۳۰۰ لیتری سوخت که بنا به پیمایش نیز قابل تغییر است نیز مورد اعتراض این قشر قرار گرفته که این موضوع در دستور اصلاح  قرار گرفته است .

  وزیر راه شهرسازی بخش دیگری از مشکلات را تعامل رانندگان با شرکت های واسط عنوان کرد و بیان داشت : از سازمان راهداری درخواست کردیم رویه های اصلاحی را تدوین و تا چند روز آینده آن را ابلاغ خواهیم کرد .

  وی با اشاره به دستورکار قرار گرفتن سکوهای مجازی در سازمان راهداری خاطرنشان کرد : با راه اندازی این بستر بحث واسطه ها کم خواهد شد و خود رانندگان از این طریق به بار با کمترین هزینه دسترسی پیدا کنند . هدف وزارت راه و شهرسازی نوسازی ناوگان فرسوده در سریعترین زمان است .

   
  مطالب مرتبط

  ۲۷ شرکت ، ۸ هزار و ۶۹۷ راننده و ۵ هزار و ۹۲ دستگاه انواع ناوگان باری در حوزه حمل و نقل کالا به مردم استان خدمات رسانی می‌کنند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از جابه‌جایی میزان ۲ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۵۶۲ ...

  |

  میزان حمل کالای اساسی از بنادر مهم کشور در هشت ماهه سال ۱۴۰۲ حدود ۱۴ میلیون تن با ۵۹۰ هزار بارنامه بوده است .

  |

  در این مدت هشت ماهه ، ترانزیت کالای نفتی و غیرنفتی به ترتیب با عملکرد ۲ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۹۳۷تن و ۶ میلیون و ۵۳۴ هزار و ۹۲۵ تن ، افزایش ۴۸.۷ و ۲۰.۸ درصدی را نسبت به هشت ماهه نخست سال ۱۴۰۱ رقم زده است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در حاشیه شروع عملیات اجرایی فاز دوم فرودگاه امام خمینی به خبرنگاران گفت : بخشی از فاز ۲ ...

  |

  نظرات کاربران