در حال بارگذاری ...
 • تشویق سرمایه‌گذار بخش خصوصی به مشارکت در ایجاد دهکده لجستیک اصفهان و مرکز لجستیک مشهد

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی بر جانمایی گزینه‌های سرمایه‌گذاری مراکز لجستیک در پهنه‌های بندری کشور و تشویق سرمایه‌گذار بخش خصوصی به مشارکت در ایجاد دهکده لجستیک اصفهان و مرکز لجستیک مشهد تاکید کرد .

  ششمین جلسه ستاد مراکز لجستیک کشور به ریاست شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل و دبیر ستاد مراکز لجستیک کشور و با حضور اعضای اصلی ستاد و سایر مدعوین به منظور بررسی روند ایجاد دهکده لجستیک در اصفهان و مشهد و همچنین مطالعات جانمایی مراکز لجستیک پهنه‌های بندری در محل این وزارتخانه برگزار شد .

  در ابتدای نشست ، گزارشی از اقدامات انجام شده در کمیسیون تخصصی ستاد مراکز لجستیک در خصوص بررسی مطالعات جانمایی پهنه‌های ۶ گانه بندری کشور از سوی دبیرخانه ارائه شد .

  در ادامه سازمان بنادر و دریانوردی به کمک توضیحات مشاور طرح ضمن بسط فرآیند جانمایی نسبت به اهمیت موضوع در حوزه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مراکز لجستیک بندری اشاره کرد .

  در این جلسه کلیات مطالعات ارایه شده مورد تصویب قرار گرفت و مقرر شد همکاری‌های لازم با شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌های ذیربط، در خصوص جذب سرمایه‌گذار انجام شود .

  در ادامه جلسه ، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص ایجاد دهکده لجستیک اصفهان توسط دبیرخانه ستاد و همچنین توضیحات تکمیلی توسط استانداری اصفهان ، اداره کل راه و شهرسازی استان و سرمایه‌گذار پیشنهادی ارایه شد . پس از آن محدوده اراضی فاز اول دهکده لجستیک در پهنه مذکور تعیین و مقرر شد سازوکار اجرایی با هدف تسریع در فرآیند ایجاد مرکز لجستیک با رویکرد تشویق بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری و استفاده از فرصت‌های سرمایه‌گذاری بین‌المللی تبیین شود .

  در دستور کار سوم ، ضمن ارایه گزارشی از روند مطالعات مکانیابی مرکز لجستیک استان خراسان رضوی توسط دبیرخانه و اشاره به طرح توجیهی فنی و مالی توسط سرمایه‌گذار ، مقرر شد بررسی لازم توسط شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ظرف مدت حداکثر یک ماه انجام و نظرات به دبیرخانه ستاد منعکس شود .

  در پایان معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد مراکز لجستیک کشور ، راه اندازی مراکز لجستیک را یکی از سیاست‌های اولویت دار وزارت راه و شهرسازی برشمرد و بر انجام اصولی آن ضمن سرعت بخشیدن به اقدامات و ایجاد زمینه مساعد برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تاکید کرد .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در جلسه‌ای که با حضور مدیرکل دفتر طرح جامع و مدل‌های حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد واگذاری و فازبندی دهکده ...

  |

  شورای عالی هماهنگی ترابری در راستای ایجاد انگیزه و مشوق برای جلوگیری از تاخیرها ،‌ افزایش بهره‌وری و ارتقاء میزان حمل‌ونقل مصوب کرد که مدت زمان ۷ ساعت جایگزین ۱۲ ساعت برای معافیت از حق توقف در بارگیری و تخلیه ناوگان جاده‌ای در مدت زمان توقف شود . همچنین با توجه این مدت برای ...

  |

  درباره محل مراکز لجستیک باید مطالعات حاکمیتی انجام و زمان‌بندی تعیین شود تا سرمایه‌گذار در زمان مورد نظر وطایف خود را انجام دهد ، همچنین زمین باید در اختیار یکی از سازمان‌های وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد اما دولت به هیج عنوان نباید وارد ساخت و ساز شود بلکه ساخت و سازها در ...

  |

  نظرات کاربران