در حال بارگذاری ...
 • بندر فاو عراق رقیبی سرسخت یا تسهیل کننده رونق بندر خرمشهر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در نشست خبری اظهار داشت بندر خرمشهر یکی از بنادر مهم جنوب غرب ایران است که از دیرباز نقش مهمی در تجارت ایفا کرده است و قبل از جنگ تحمیلی ، بندر خرمشهر به عنوان یکی از مهم ترین بنادر کشور در حوزه حمل و نقل مطرح بوده است . در دوره جنگ زیرساخت‌های بندر خرمشهر ۱۰۰ درصد از جمله اسکله ، باراندازها و ... از بین رفت ، در همین راستا سازمان بنادر از سال ۷۱ بازسازی بندر را شروع کرد و با اجرای پروژه های متعدد ظرفیت این بندر از ۵ میلیون تن قبل از انقلاب به ۱۱ میلیون تن رسیده است .

  وی ادامه داد : ترمینال کانتینری با مساحت ۱۵ هکتار و ظرفیت ۵۰۰ هزار TEU احداث شده که یکی از معدود ترمینال هایی است که با سرمایه گذاری ۱۷۵ میلیارد تومانی اجرا شده است .

   

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  با انهدام این کالاها ، بیش از ۱۵ هزار متر و به میزان یک پنجم از فضای اشغال شده در انبارها ، آزاد شد . با آزاد شدن این فضای اشغال شده ، دیگر مشکلی برای نگهداری کالا در انبارهای مسقف بندر خرمشهر وجود ندارد .

  |

  بندر خرمشهر ظرفیت سالانه ۱۱ میلیون تن را دارد که این به معنای وجود ظرفیت و پتانسیل گسترده در این بندر تجاری است .

  |

  بندر خرمشهر از زیرساخت‌ها و امکانات روز کشور برخوردار است که متاسفانه بسیاری از امکانات و زیرساخت‌های آن مانند حمل و نقل ریلی مغفول مانده است که در صورت فعال شدن این پتانسیل‌ها ، شاهد رونق خواهیم بود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی ، توسعه مدیریت و منابع سازمان بنادر و دریانوردی به همراه هیات همراه ضمن بازدید از پروژه‌های ...

  |

  هدف و اولویت اساسی در بندر خرمشهر ایجاد ترافیک دریایی است که در صورت تحقق این امر ، شاهد شکوفایی ، توسعه و رونق تجارت و اشتغال در سطح منطقه خواهیم بود .

  |

  نظرات کاربران