در حال بارگذاری ...
 • بندر فاو عراق رقیبی سرسخت یا تسهیل کننده رونق بندر خرمشهر

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، نورالله اسعدی مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در نشست خبری اظهار داشت بندر خرمشهر یکی از بنادر مهم جنوب غرب ایران است که از دیرباز نقش مهمی در تجارت ایفا کرده است و قبل از جنگ تحمیلی ، بندر خرمشهر به عنوان یکی از مهم ترین بنادر کشور در حوزه حمل و نقل مطرح بوده است . در دوره جنگ زیرساخت‌های بندر خرمشهر ۱۰۰ درصد از جمله اسکله ، باراندازها و ... از بین رفت ، در همین راستا سازمان بنادر از سال ۷۱ بازسازی بندر را شروع کرد و با اجرای پروژه های متعدد ظرفیت این بندر از ۵ میلیون تن قبل از انقلاب به ۱۱ میلیون تن رسیده است .

  وی ادامه داد : ترمینال کانتینری با مساحت ۱۵ هکتار و ظرفیت ۵۰۰ هزار TEU احداث شده که یکی از معدود ترمینال هایی است که با سرمایه گذاری ۱۷۵ میلیارد تومانی اجرا شده است .

   

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  این طرح از ۲۴ اسفند‌ماه آغاز و تا ۲۴ فرودین سال آینده در محدوده رودخانه کارون از ابتدای دهانه کارون تا انتهای پل آزادی (قدیم) انجام خواهد شد .

  |

  با توجه به موقعیت استراتژیک بندر خرمشهر و نزدیکی به بازار کشور‌های حاشیه خلیج فارس و با هدف کاهش هزینه‌های حمل و توسعه صادرات برای اولین بار در منطقه ، ایرانول موفق به ارسال محصولات صادراتی خود از بندر خرمشهر شد .

  |

  با انهدام این کالاها ، بیش از ۱۵ هزار متر و به میزان یک پنجم از فضای اشغال شده در انبارها ، آزاد شد . با آزاد شدن این فضای اشغال شده ، دیگر مشکلی برای نگهداری کالا در انبارهای مسقف بندر خرمشهر وجود ندارد .

  |

  بندر خرمشهر ظرفیت سالانه ۱۱ میلیون تن را دارد که این به معنای وجود ظرفیت و پتانسیل گسترده در این بندر تجاری است .

  |

  بندر خرمشهر از زیرساخت‌ها و امکانات روز کشور برخوردار است که متاسفانه بسیاری از امکانات و زیرساخت‌های آن مانند حمل و نقل ریلی مغفول مانده است که در صورت فعال شدن این پتانسیل‌ها ، شاهد رونق خواهیم بود .

  |

  نظرات کاربران