در حال بارگذاری ...
 • تجارت و لجستیک دریایی بیشترین رونق را برای منطقه آبادان در پی خواهد داشت

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کامبیز مالکی زاده در نشست خبری درباره عملکرد بنادر سه‌گانه آبادان با ظرفیت اسمی ۲ میلیون تن گفت : اگر از این رقم فاصله داریم به دلیل سخت‌گیری‌های کویت در دوران کرونا روی شناورهای ایرانی بود که منجر به آن شد تا مالکان ۱۲۰۰ لنج به استان هرمزگان کوچ کنند .

  مدیر بنادر و دریانوردی آبادان افزود : ۱۱۰ هزار تن تخلیه و بارگیری در بنادر آبادان رقم عملکردی سال جاری است .

  مالکی زاده به موضوع اشتغال در سطح شهر آبادان اشاره کرد و گفت : تجارت و بندر شغل اصلی مردم آبادان است ؛ در بهار امسال آمار لنچ‌ها در بندر آبادان ۳۰ عدد بود که تمام همت خود را در دولت سیزدهم به کار بستیم تا احیای ظرفیت بندر با بازگشت تجار را رقم برنیم .

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  با توجه به تاکید ویژه مدیرعامل سازمان بنادر توانسته ایم در دوران جدید مدیریت تعداد شناورها را به چهار الی پنج برابر حدود ۱۳۰ شناور برسانیم . معمولا در بندر داری سه اصل سریعتر ، ارزان‌تر و ایمن‌تر را باید رعایت کنیم که در صورت رعایت آن شاهد شیفت صاحب کالا به سمت بندر خواهیم بود ...

  |

  بندر اروندکنار ، نزدیکترین بندر به خلیج فارس در دهانه اروند رود است و فاصله نزدیک این بندر تجاری به بنادر کشور های همجوار از جمله بندر فاو و ام القصر عراق و همچنین کشور کویت ، می‌تواند نقش تاثیرگذاری در توسعه و گسترش صادرات داشته باشد .

  |

         

  |

  مواد غذایی ،کالای ملوانی ، پارچه ، کاه و علوفه دام ، از عمده کالاهای تخلیه و بارگیری شده در بنادر آبادان بود .

  |

  به دلیل نبود برخی تجهیزات تخصصی آزمایشگاهی ، نمونه های آزمایش کالاها گاهی به شهر اهواز و تهران ارسال و منجر به توقف و تاخیر تخلیه بار شناورها می شود که با توجه به این کمبود در شهرستان آبادان ، جهت تسریع در ترخیص کالا ، تامین تجهیزات و ایجاد فضای آزمایشگاهی بیشتری لازم است .

  |

  نظرات کاربران