در حال بارگذاری ...
 • بررسی چالش های فراروی بازاریابی ترانزیت در نشست کارگروه ملی توسعه و روانسازی ترانزیت

  در نشست کارگروه ملی توسعه و روانسازی ترانزیت ، آخرین وضعیت ترانزیت از طریق بنادر بررسی و تکالیف دستگاه های ذیربط دولتی در رابطه با توسعه ترانزیت در برنامه هفتم توسعه ، بحث و تبادل نظر شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، کارگروه ملی توسعه و روانسازی ترانزیت با حضور عضو هیات عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگان دستگاه های دولتی و تشکل های بخش خصوصی و صنفی مرتبط با حمل دریایی و ریلی و اتاق بازرگانی ، به میزبانی سازمان بنادر برگزار شد .

  در این نشست تخصصی که مدیران بنادر شمالی و جنوبی نیز به صورت ویدئو کنفرانس در آن مشارکت کردند ، جلیل اسلامی ، معاون امور بندری و اقتصادی بر اهمیت موضوع بازاریابی فعال و ایجاد تقاضای پایدار جهت ترانزیت از قلمروی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد .

  عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی همچنین بر لزوم بررسی چالش های فراروی بازاریابی ترانزیت از قلمروی کشور و شناسایی و تحلیل متغییرهای خرد و کلان تاثیرگذار بر آن نیز تاکید کرد .

  بر اساس این گزارش ، در نشست کارگروه ملی توسعه و روانسازی ترانزیت ، آخرین وضعیت ترانزیت از طریق بنادر بررسی و تکالیف دستگاه های ذیربط دولتی در رابطه با توسعه ترانزیت در برنامه هفتم توسعه ، بحث و تبادل نظر شد .
  مطالب مرتبط

  تلاش می‌شود با بهره‌گیری از رویه واگذاری پروژه‌های سرمایه‌گذاری از طرق فراخوان مزایده عمومی و شناسایی سرمایه گذار ، فضای برابر و رقابتی و شفافی شکل گیرد .

  |

  تا پیش از استقرار و بهره‌برداری از این کرین بارج ، جهت تخلیه نگله‌های سنگین وزن ورودی به بندر از جرثقیل‌های موجود در دیگر بنادر استفاده می‌شد که این امر صرف زمان زیاد و هزینه‌های سنگینی را در پی داشت .

  |

  به دنبال اتخاذ تمهیدات لازم و هم‌افزایی در زمینه‌ی تسریع در فرآیند خروج کالاهای اساسی تا کنون ۱۲ میلیون تن انواع کالاهای اساسی از این مجتمع بزرگ بندری خارج شده است .

  |

  با ورود دستگاه قضایی و صدور دستورات ویژه برای رفع موانع ترخیص محموله‌های موجود در دومین محموله در بندر نیز ترخیص و به صنایع دارویی یاد شده ارسال شد .

  |

  این بندر در ۳ فاز و با ظرفیتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تن ایجاد خواهد شد و در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی با تشکیل یک کارگروه داخلی متشکل از مدیران و کارشناسان خبره ، موضوع را به عنوان یک پروژه ملی در دستور کار خود قرار داده است .

  |

  نظرات کاربران