در حال بارگذاری ...
 • حمل کالای ترانزیتی از بندر امام خمینی (ره) به سمت کشورهای حوزه قفقاز کم‌هزینه‌تر است

  با انجام سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی ، بنادر استان خوزستان در مرحله ارتقاء زیرساخت های بندری و انجام طرح های توسعه ای است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت : مجتمع بندری امام خمینی (ره) از قابلیت های ترانزیتی و ترانشیپی کالاهای نفتی و غیرنفتی به کشور های عراق ، ترکیه و حوزه قفقاز برخوردار است که این موضوع به کاهش های تجاری صاحبان کالاها منجر می گردد .

  بهروز آقایی در نشست هم اندیشی با مشاور معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت : بنادر استان خوزستان می توانند در تحقق بخشی از سیاست ها و چشم اندازهای پیش بینی شده در اقتصاد دریامحور نقش تاثیرگذاری داشته باشند .

  وی ادامه داد : با انجام سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی ، بنادر استان خوزستان در مرحله ارتقاء زیرساخت های بندری و انجام طرح های توسعه ای است .

  آقایی با بیان اینکه بندر امام خمینی (ره) به عنوان یکی از مهمترین بنادر استان خوزستان از شبکه گسترده ریلی و ایستگاه‌های تخلیه و بارگیری انواع کالا برخوردار است افزود : از سوی دیگر ، این بندر به جاده های ترانزیتی نیز دسترسی مطلوبی دارد .

  مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به پروژه های اولویت دار مهم این اداره کل در استان خوزستان گفت : توسعه پایانه کانتینری ، بهره برداری از پایانه مکانیزه مواد معدنی ، پایانه شماره یک غلات، تکمیل و بهره برداری از انبارهای چندمنظوره کالا در اراضی پشتیبانی ، ایجاد مجتمع خدمات فنی ، احداث نیروگاه و پروژه آب شیرین کن از جمله این پروژه‌ها محسوب می‌شود .
  مطالب مرتبط

  با توجه به تحولات منطقه‌ای ، هر چند در حال حاضر انجام توسعه فیزیکی در بندر امام خمینی(ره) یک ضرورت ملی برای ارتقای ظرفیت به نظر می‌رسد ، ولی علاوه بر این موضوع، لزوم افزایش توان در این مجتمع بندری از طریق افزایش بهره‌وری در فعالیت‌ها نیز می‌بایست به صورت موازی پیگیری و انجام ...

  |

  با تکمیل لایروبی در کانال خورموسی مقدار لازم در رسوبات سخت و نرم به سیزده متر و ۸۰ سانتی‌متر خواهد رسید و علاوه بر ارتقاء ایمنی شناورها، امکان تردد شبانه‌روزی شناورهای با تناژ ۸۰ هزار تن میسر خواهد شد .

  |

  مجتمع بندری امام خمینی(ره) به عنوان یکی از مبادی بزرگ مبادلات بازرگانی کشور و دروازه ورودی عمده کالای اساسی سالانه پذیرایی بیش از هزار فروند کشتی از نقاط مختلف جهان است .

  |

  ارتباط با این تلفن ها ، از طریق کلیه خطوط ثابت و همراه داخل کشور و بالعکس با گرفتن یک صفر امکان‌پذیر بوده و نیازی به شماره‌گیری دوصفر (همانند خطوط بین‌الملل) نیست .

  |

  بهره‌گیری از ظرفیت انبارهای خارج از محوطه بندری تا شعاع ۳۰ کیلومتر (با قرار گرفتن تحت کلید گمرک) می‌تواند در روند افزایش ظرفیت انبارش حمل کالاهای اساسی تاثیرگذار باشد . لازم است تسریع در انجام آزمایش‌ها‌‌ و صدور مجوزها (استاندارد ، قرنطینه ، بهداشت و دامپزشکی) با حداقل ...

  |

  نظرات کاربران