در حال بارگذاری ...
 • بندر شهید رجایی به چهار دستگاه مکنده تخلیه غلات مجهز می‌شود

  از این چهار دستگاه مکنده دو دستگاه با ظرفیت ۳۰۰ تن بر ساعت برای مونتاژ و بهره برداری وارد بندر شهید رجایی شده و دو دستگاه مکنده دیگر نیز (که هرکدام با ظرفیت ۶۰۰ تن بر ساعت فعالیت می‌کند) پس از اتمام عملیات ساخت در ماه‌های آینده وارد این بندر خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : پایانه فله مجتمع بندری شهید رجایی در آینده‌ای نزدیک به چهار دستگاه مکنده تخلیه غلات با ظرفیت‌های ۳۰۰ و ۶۰۰ تن در ساعت مجهز می‌شود .

  حسین عباس‌نژاد در تشریح این خبر گفت : چهار دستگاه مکنده تخلیه غلات با ظرفیت‌های ۳۰۰ و ۶۰۰ تن بر ساعت با تکنولوژی پنوماتیک توسط بخش خصوصی خریداری شده است .

  وی سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای خرید این تعداد دستگاه مکنده را بالغ بر هشت میلیون یورو اعلام کرد .

  عباس‌نژاد گفت : از این چهار دستگاه مکنده دو دستگاه با ظرفیت ۳۰۰ تن بر ساعت برای مونتاژ و بهره برداری وارد بندر شهید رجایی شده و دو دستگاه مکنده دیگر نیز (که هرکدام با ظرفیت ۶۰۰ تن بر ساعت فعالیت می‌کند) پس از اتمام عملیات ساخت در ماه‌های آینده وارد این بندر خواهد شد .

  مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تسریع و ارتقا نرم عملیاتی در تخلیه انواع کالای اساسی ، ارتقا سطح سلامت و امنیت غذایی مصرف‌کنندگان و همچنین تجهیز زیرساخت‌های بندری به دستگاه‌های مدرن تخلیه کالای فله خشک در بندر شهید رجایی را از اهداف مهم خرید این دستگاه‌ها عنوان کرد .
  مطالب مرتبط

  : با هم افزایی صورت گرفته برای اولین بار در تاریخ بنادر کشور سیستم انبارگردانی تعریف و اجرا شد که به دنبال این طرح بیش از ۱۲۲ هزار کانتینر به صورت تک تک شمارش و مشخصات آن وارد سامانه شد . در سرشماری‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که یکی از آسیب‌ها حلقه اول ، عدم ارتباط ...

  |

  عملیات سایداسکن سونار ، فرآیندی است که طی آن تصویر محدوده عریض تعریف شده‌ای از بستر دریا ، زیرخط سیر شناور حامل سامانه مربوطه و با استفاده از فن‌آوری امواج قابل مشاهده روی صفحه مانیتور بوده و ابعاد ، موقعیت موانع و عوارض زیرسطحی قابل رویت است .

  |

  تا پیش از استقرار و بهره‌برداری از این کرین بارج ، جهت تخلیه نگله‌های سنگین وزن ورودی به بندر از جرثقیل‌های موجود در دیگر بنادر استفاده می‌شد که این امر صرف زمان زیاد و هزینه‌های سنگینی را در پی داشت .

  |

  اولین همایش بهداشت ، ایمنی و محیط زیست (HSE) ویژه مدیران شرکت‌های مستقر در بندر شهید رجایی به عنوان یک الزام در راستای ارتقا وضعیت ایمنی ، بهداشت و محیط زیست و با هدف استقرار سیستم مدیریت HSE در تمامی بنادر کشور و تمامی شرکت‌های فعال بندر از سوی اداره کل HSE سازمان بنادر و ...

  |

  در فاز نخست آنچه به‌عنوان شناور طرح در ساختار بندر پیش بینی شده بود ، پهلودهی لندیکرافت تا ظرفیت پنج هزار تن بوده اما در جریان سفر آذرماه مدیر عامل سازمان به هرمزگان و بازدید از بندر خمیر خواست‌های تجار و بازرگانان مبنی بر الحاق رمپ فلزی مطرح شد تا امکان پهلودهی شناورها با ...

  |

  نظرات کاربران