در حال بارگذاری ...
 • ترخیص دومین محموله ۱۶ تنی مواد اولیه تولید آنتی بیوتیک از بندر شهید رجایی

  با ورود دستگاه قضایی و صدور دستورات ویژه برای رفع موانع ترخیص محموله‌های موجود در دومین محموله در بندر نیز ترخیص و به صنایع دارویی یاد شده ارسال شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، با دستور ویژه قضایی دومین محموله ۱۶ تنی مواد اولیه آنتی بیوتیک ترخیص و به صنایع داروسازی تحویل داده شد .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان در این باره گفت : به فاصله ۱۰ روز پس از آزادسازی محموله نخست ، دومین محموله ۱۶ تنی آنتی بیوتیک از بندر شهید رجایی بندرعباس با دستور ویژه رییس کل دادگستری استان ترخیص شد .

  منصور خرمشکوه ادامه داد : با ورود دستگاه قضایی و صدور دستورات ویژه برای رفع موانع ترخیص محموله‌های موجود در دومین محموله در بندر نیز ترخیص و به صنایع دارویی یاد شده ارسال شد .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان بیان داشت : با ورود دستگاه قضایی به موضوع ترخیص محموله‌های دارویی و در نتیجه عملکرد خوب دستگاه‌های اجرایی و صاحبان کالا با ترخیص این میزان محموله دارویی ، حدود شش میلیون واحد آنتی بیوتیک شامل ۱۵ محصول دارویی از جمله انواع کپسول ، شربت ، سوسپانسیون‌ها و ...) بخش قابل توجهی از نیاز کشور به این اقلام دارویی برطرف خواهد شد .

  گفتنی است ؛ یکم آذرماه سال جاری نیز با اقدام به موقع دستگاه قضایی ، نخستین محموله ۱۶ تنی مواد اولیه تولید آنتی بیوتیک موجود از بندر شهید رجایی جهت بارگیری و ارسال به صنایع و شرکت‌های تولید کننده دارو ترخیص شد .
  مطالب مرتبط

  تا پیش از استقرار و بهره‌برداری از این کرین بارج ، جهت تخلیه نگله‌های سنگین وزن ورودی به بندر از جرثقیل‌های موجود در دیگر بنادر استفاده می‌شد که این امر صرف زمان زیاد و هزینه‌های سنگینی را در پی داشت .

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی یکی از سازمان‌های بسیار محوری در حوزه توسعه همکاری‌های تجاری در منطقه به شمار می‌رود و در راستای این سیاست دولت نیز فعالیت‌های ذاتی و حاکمیتی خود را پیش می‌برد .

  |

  : با هم افزایی صورت گرفته برای اولین بار در تاریخ بنادر کشور سیستم انبارگردانی تعریف و اجرا شد که به دنبال این طرح بیش از ۱۲۲ هزار کانتینر به صورت تک تک شمارش و مشخصات آن وارد سامانه شد . در سرشماری‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که یکی از آسیب‌ها حلقه اول ، عدم ارتباط ...

  |

  تلاش می‌شود با بهره‌گیری از رویه واگذاری پروژه‌های سرمایه‌گذاری از طرق فراخوان مزایده عمومی و شناسایی سرمایه گذار ، فضای برابر و رقابتی و شفافی شکل گیرد .

  |

  این بندر آینده خوبی پیش رو داشته و امید می‌رود با بهره‌برداری از مرحله سوم طرح توسعه آن به خصوص با داشتن پسکرانه ۲ هزار و ۴۰۰ هکتاری رونقی بیش از گذشته یابد و امکان حضور سایر کشورها هم در آینده در این بندر فراهم خواهد شد .

  |

  نظرات کاربران