در حال بارگذاری ...
 • زیرساخت‌های بندر کنگان آماده نقش آفرینی برای صادرات به کشورهای حوزه خلیح فارس

  در حوزه توسعه زیرساخت ها نیز پروژه توسعه اسکله کنگان به عنوان یکی از مطالبات جدی بندرنشینان اکنون با روند مناسبی در حال اجرا است . پیش بینی شده با اجرای این پروژه، ظرفیت پهلوگیری شناورهای پنج هزار تنی در بندر کنگان فراهم خواهد شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس بندر و دریانوردی کنگان گفت : با زیرساخت‌های احداثی و همچنین هماهنگی صورت گرفته با دستگاه‌های اجرایی ، این بندر آماده نقش آفرینی برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج فارس است .

  عبدالمحمد نادری در تشریح این خبر اظهار کرد : احداث ۲ پست اسکله رمپ شرایطی فراهم کرده تا بندر کنگان بتواند در عرصه تجارت منطقه‌ای نقشی موثر و فعال ایفا کند .

  وی بیان کرد : این بندر اکنون با توجه به برخورداری از موقعیت و زیر ساخت های لازم می تواند خدمات خود را به تجار و بازرگانان داوطلب فعالیت صادراتی در کنگان ارائه کند .

  نادری ادامه داد : در این زمینه با هماهنگی های انجام شده تمامی دستگاه های اجرایی آماده همکاری لازم با تجار و بازرگانان برای تسهیل بخشی به روند صادرات از بندر کنگان هستند .

  وی گفت : با توجه به صدور مجوز صادرات آخال حبوبات اکنون بندر کنگان با استفاده از ظرفیت لنج های سنتی آماده صادرات کالای یاد شده به کشورهای حوزه خلیج فارس است‌ .

  به گفته نادری ؛ در حوزه توسعه زیرساخت ها نیز پروژه توسعه اسکله کنگان به عنوان یکی از مطالبات جدی بندرنشینان اکنون با روند مناسبی در حال اجرا است . پیش بینی شده با اجرای این پروژه، ظرفیت پهلوگیری شناورهای پنج هزار تنی در بندر کنگان فراهم خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  به واسطه اقدامات انجام شده در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، در راستای انجام تعهدات جمهوری اسلامی نسبت به کنوانسیون‌های بین المللی دریایی ، پروژه تأسیسات و تجهیزات دریافت و بازیافت ضایعات شناورها در این بندر به بهره‌برداری رسیده است .

  |

  با توجه به اینکه ۴۵ درصد شناورهای ورودی به این بندر تانکرهای سوخت و شناورهای حامل کالاهای خطرناک و نفتی هستند ، تأمین تجهیزات و زیرساخت‌های به‌روز برای ارتقاء شاخص‌های ایمنی ویژه مجتمع بندری امام خمینی(ره) در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است .

  |

  توسعه و نگهداری زیرساخت‌های بندری و همچنین تسهیل جریان حمل و انتقال کالا به مراکز مصرف اهمیت بسیار بالایی دارد ؛ لذا توجه به موضوع اقتصاد دریامحور جزو اولویت‌های دولت در برنامه توسعه‌ آتی خواهد بود .

  |

  این خط جدید و بین المللی با ارائه تسهیلات مناسب به صاحبان کالا و صادرکنندگان به توجیه پذیری هزینه تمام شده صادرات از مبدا بوشهر در مقایسه با سایر بنادر و همچنین رونق بازاریابی در بندر بوشهر و بهبود حجم واردات و صادرات در این بندر کمک موثری می‌کند . مدت اجرا قرارداد منعقد شده ۶ ...

  |

  اجرای عملیات بهینه سازی مصرف انرژی و استانداردسازی مدیریت انرژی ۵۰۰۰۱ ISO با ۵۱ هزار میلیون ریال اعتبار و اشتغالزایی ۲۰ نفر (۶ نفر دائم و ۱۴ نفر موقت) ، تعمیرات اساسی یک دستگاه جرثقیل گرو ۶۰ تنی با اعتبار سه هزار و ۱۷۵ میلیون ریال و اشتغالزایی برای سه نفر از دیگر پروژه‌هایی ...

  |

  نظرات کاربران