در حال بارگذاری ...
 • برنامه جامع و مدون سازمان بنادر و دریانوردی برای ارتقا تجهیزات دریایی و لایروبی

  سازمان بنادر در سال های اخیر در زمینه ابنیه و تأسیسات در بنادر کشور اقدامات بسیار خوبی انجام داد و در بخش ناوگان و تجهیزات دریایی و لایروبی نیز برنامه‌های مدون و جامعی در دست اقدام است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : کاهش تراز سطح آب دریای خزر مختص ایران نیست و این چالش جدی گریبانگیر همه کشورهای حاشیه خزر است .

  مجید علی نازی در نشست کمیته لایروبی بنادر شمالی که به میزبانی بندر نوشهر برگزار شد با اشاره به بحران کاهش تراز سطح آب دریای خزر در سال‌های اخیر ، اظهار داشت : این مشکل مختص به ایران نیست بلکه همه بنادر حاشیه خزر با چنین بحرانی مواجه هستند .

  وی ادامه داد : برای برون رفت از این بحران نیازمند تقویت تجهیزات و امکانات در این حوزه هستیم که اقدامات اثربخشی در حال انجام است تا به اهدافمان که افزایش ایمنی تردد کشتی های تجاری است دست پیدا کنیم .

  به گفته علی نازی ؛ سازمان بنادر در سال های اخیر در زمینه ابنیه و تأسیسات در بنادر کشور اقدامات بسیار خوبی انجام داد و در بخش ناوگان و تجهیزات دریایی و لایروبی نیز برنامه‌های مدون و جامعی در دست اقدام است .

  معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تأکید بر اینکه نگاه به مسائل دریایی باید ریشه ای‌تر باشد ، خاطرنشان کرد : با تجهیزات موجود در بنادر شمالی باید نسبت به رفع مشکلات آنها به ویژه در بحث لایروبی تمهیدات لازم اندیشیده شود زیرا همواره نشان دادیم که با اندک امکانات هم می توان کارهای بزرگی انجام داد و بنابراین باید تلاش بیشتری کنیم تا به شرایط مطلوب و پایدارتری دست پیدا کنیم .

  گفتنی است در نشست یک روزه کمیته لایروبی بنادر شمالی کشور که با حضور عضو هیأت عامل و معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی و مدیران کل و کارشناسان حوزه دریایی بنادر شمالی در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر برگزار شد ؛ درباره موضوعاتی مانند چگونگی رفع چالش های ناشی از کاهش تراز سطح آب دریای خزر و افزایش حجم لایروبی بنادر شمالی  بحث و تبادل نظر قرار گرفت .
  مطالب مرتبط

  با توجه به اینکه ۴۵ درصد شناورهای ورودی به این بندر تانکرهای سوخت و شناورهای حامل کالاهای خطرناک و نفتی هستند ، تأمین تجهیزات و زیرساخت‌های به‌روز برای ارتقاء شاخص‌های ایمنی ویژه مجتمع بندری امام خمینی(ره) در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است .

  |

  پروژه راه دسترسی اختصاصی بندر نوشهر به کمربندی از مهم‌ترین طرح های توسعه ای در دست اقدام اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران است که تاکنون ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان برای اجرای آن هزینه شده است . افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا ، تسهیل ورود ...

  |

  دوره آموزشی-تخصصی آشنایی با استانداردهای عملیاتی آتش نشانی بنادر (S.O.P) در دو مرحله برگزار می شود که نخستین مرحله آن از ۱۰ لغایت ۱۵ دی ماه به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و مرحله دوم در بهمن ماه سال جاری در بندر نوشهر برگزار می شود .

  |

  تجار و بازرگانان و دیگر فعالان حوزه صادرات و واردات می توانند با استفاده از ظرفیت های موجود در این بنادر و بهره گیری از مزایا و ویژگی های منحصر به فرد صنعت حمل و نقل دریایی ، موجبات رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه و کشور را فراهم نمایند .

  |

  به منظور افزایش ایمنی کشتی های ورودی به بنادر تابعه اداره کل ، به میزان بیش از ۲۹۰ هزار متر مکعب لایروبی و ۹ مرحله هیدروگرافی انجام شده است .

  |

  نظرات کاربران