در حال بارگذاری ...
 • تجهیز و اورهال ماشین‌آلات راهداری استان کرمانشاه برای اجرای طرح راهداری زمستانی

  سرویس و رفع نقص تمامی دستگاه های نمک‌پاش ، برف‌روب در سطح استان کرمانشاه ، ساماندهی و بروز رسانی شعبه های مکانیکی و سرویس کاری اداره ماشین آلات در شهرستان های تابعه ، بازدید هفتگی از ماشین آلات سطح استان به منظور بررسی وضعیت عمومی دستگاه شامل بازدید ظاهری خودرو ، کنترل سطح روغن ، فیلترهای هواکش ، روغن ، اسید باطری ، لاستیک و گریس کاری و غیره بصورت مستمر انجام شده است .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت : سرویس و رفع نقص تمامی دستگاه‌های نمک‌پاش و برف‌روب سطح استان کرمانشاه انجام شده است .

  فریبرز کرمی گفت : عمر ماشین‌آلات راهداری بالاست و در استان کرمانشاه نیز متوسط عمر ماشین‌آلات راهداری ۲۵ سال است ، ولی با راه اندازی و توسعه کارگاه نگهداری ماشین آلات و استفاده از ظرفیت ایجاد شده گام بسیار موثر و ارزشمندی در افزایش توان ماشین آلات راهداری بعمل آمده است .

  وی همچنین با بیان اینکه ماشین‌آلات برای راهداری زمستانی در وضعیت آماده‌باش هستند ، افزود : همه این ماشین‌آلات از ابتدای سال ضمن اجرای عملیات راهداری تابستانی ، خدمات رسانی به زوار اربعین حسینی (ع) و خدمت رسانی در راستای ارتقا ایمنی راه ها بودند و برای راهداری زمستانی آماده هستند .

  کرمی درباره اقدامات صورت گرفته برای آماده سازی ماشین آلات راهداری گفت : سرویس و رفع نقص تمامی دستگاه های نمک‌پاش ، برف‌روب در سطح استان کرمانشاه ، ساماندهی و بروز رسانی شعبه های مکانیکی و سرویس کاری اداره ماشین آلات در شهرستان های تابعه ، بازدید هفتگی از ماشین آلات سطح استان به منظور بررسی وضعیت عمومی دستگاه شامل بازدید ظاهری خودرو ، کنترل سطح روغن ، فیلترهای هواکش ، روغن ، اسید باطری ، لاستیک و گریس کاری و غیره بصورت مستمر انجام شده است .

  مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه افزود : خرید سه دستگاه نمک پاش پلاگین داخل کمپرسی و پنج دستگاه تیغه برف روب جلو کامیونی و شروع بازسازی کامل دو دستگاه لودر ولوو ۴۴۰۰ برای خدمات رسانی و برف روبی محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه و در صورت نیاز کمک رسانی به استان های همجوار آماده هستیم . اولویت خدمات‌رسانی در راهداری زمستانی با باز نگه داشتن راه‌های اصلی و بزرگراه ها است و پس از آن نوبت به برف‌روبی و بازگشایی راه های روستایی می رسد که البته با تمهیدات اندیشیده شده و استفاده از ظرفیت موجود راههای روستایی نیز همسو با راه‌های  اصلی عملیات برف‌روبی انجام خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  بیشترین میزان تردد این مدت در محور ایلام - چوار با یک میلیون و ۹۴۶ هزار و ۱۸۷ ، محور ایوان - اسلام آباد یک میلیون و ۴۶۳ هزار و ۶۸۶ و مسیر ایلام - سرابله با یک میلیون و ۴۵۱ هزار و ۸۶۲ تردد بوده است .

  |

  راهداران در قالب طرح‌های مختلف زمستانه ، نوروزی و تابستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه های استان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیرهای بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر در راه روستایی تحت پوشش قرار می‌دهند .

  |

  راهداران مستقر در راهدارخانه الماس خلخال از بامداد امروز با بکارگیری ماشین‌آلات راهداری و برف‌روبی اقدام به برف روبی ، پاکسازی و نمک پاشی مسیرهای پوشیده از برف کرده و هم اکنون نیز در حال خدمات‌رسانی به مسافرین عبوری از راه‌های خلخال به پونل و اسالم هستند .

  |

  ۷۴ اکیپ و ۱۳۵ گشت ثابت و سیار راهداری به کمک بیش از ۴۳۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین و نیمه سنگین و تجهیزات راهداری شامل نمک پاش، تیغه برف روب و بهره گیری از بیش از ۷۰۰ راهدار مجرب در۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر از راه های استان برای عملیات برفروبی و یخ زدایی اجرا می شود .

  |

  اجرای مانور ، برگزاری نشست کمیسیون ایمنی راه های استان ، ملاقات با آسیب دیدگان و خانواده های قربانیان تصادفات ، اطلاع رسانی روز بدون حادثه در شبکه راه ها ، پایانه ها ، فضاهای مجازی و.... از مهمترین برنامه های این روز بود .

  |

  نظرات کاربران