در حال بارگذاری ...
 • اصلاح مدت زمان توقف برای بارگیری و تخلیه ناوگان حمل و نقل کالای داخلی

  در استان گلستان ۸۰ شرکت حمل و نقل کالا با حدود ۱۲ هزار راننده و ۱۱ هزار و ۹۵۰ ناوگان باری فعالیت دارند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره حمل و نقل کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت : با نشست ۲۲۴ شورای عالی هماهنگی ترابری کشور ، مدت زمان توقف برای بارگیری و تخلیه ناوگان باری داخلی اصلاح شد .

  محسن یازرلو افزود : این مساله مرتبط با بندهای ۱۶ و ۱۷ شرایط عمومی حمل و نقل جاده ای داخلی کالا بوده که طی مصوبه این نشست اصلاح شده است .

  به گفته وی ، براساس این مصوبه ، چنانچه رانندگان و ناوگان های باری کامیون پس از صدور حواله بارگیری و یا پس از رسیدن به محل تخلیه بار بیشتر از ۷ ساعت به دلیل نبود امکانات صاحب کالا و یا دلایل غیر موجه دیگر معطل بمانند ، شرکت یا موسسه حمل و نقل اعزام کننده کامیون به نیابت از صاحب کالا موظف به پرداخت حق توقف بارگیری به راننده یا مالک کامیون است .

  یازرلو با اشاره به اینکه قبل از این مصوبه این مدت ۱۲ ساعت بوده ، دامه داد : این مساله برای کامیون های یخچال دار ۴ ساعت تعیین شده است .

  در استان گلستان ۸۰ شرکت حمل و نقل کالا با حدود ۱۲ هزار راننده و ۱۱ هزار و ۹۵۰ ناوگان باری فعالیت دارند .
  مطالب مرتبط

  جابجایی کالا در این مدت در جنوب استان نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد حدود ۲۱ درصدی داشته است .

  |

  اقدام به حمل بار بیش از ظرفیت مجاز از سوی برخی رانندگان حامل کالا ، علاوه بر تخریب رویه آسفالت موجب کاهش عکس العمل راننده در کنترل وسیله نقلیه شده و زمینه را برای وقوع تصادفات جاده‌ای فراهم می کند .

  |

  برخورد با تخلفات بارنامه های صوری و اضافه بار با جدیت در معاونت حمل و نقل اداره کل پیگیری می شود ، به طوری که میزان برخورد با این تخلف در نیمه نخست امسال نسبت به سال قبل بیش از سه درصد افزایش داشته است .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نمین گفت : ۶ هزار و ۵۰۰ نفر مسافر در ۸ ماهه گذشته از شهرستان نمین جابجا شده است ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان گفت : ۲ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۹۲۲ تن کالا در طی ۷ ماهه ...

  |

  نظرات کاربران