در حال بارگذاری ...
 • نجات جان انسان‌ها در زمان بارش برف و کولاک اولویت نخست راهداران و امدادگران جاده‌ای

  نیروهای راهداری ، در این مواقع هم تجهیزات لازم را دارا بوده و هم برای شرایط بحرانی آموزش دیده اند . ولی رانندگان ما بعضا حتی نحوه بستن چرخ زنجیر را اگر هم بهمراه داشته باشند نمی دانند و از سوی دیگر از وسایل گرمایشی ، مواد غذایی و پوشش مناسب و نحوه رانندگی در شرایط برف و کولاک بی بهره اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت : در زمان بارش برف کار راهداران بیشتر می شود چرا که علاوه بر گردنه های برف گیر و باز نگه داشتن مسیر باید به در برف ماندگان هم کمک کنند و این اولویت آنهاست .

  صادقی راد گفت : با فرا رسیدن فصل سرما و زمستان در استان کوهستانی و سردسیر دارای گردنه های برف گیر ، عملا کار نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای بیشتر و سخت تر می شود ؛ زیرا از طرفی ما با تردد روزانه معمول رانندگان و بخصوص حمل و نقل حرفه ای سر و کار داریم که انتظار دارند جاده های مورد استفاده شان همچون دیگر ایام سال و فصول باز باشد و مشکل خاصی وجود نداشته باشد و مسافران و بارهای در حال حمل نیز به موقع و مانند مواقع عادی به سر منزل خود برسند .

  وی داد : نیروهای راهداری ، در این مواقع هم تجهیزات لازم را دارا بوده و هم برای شرایط بحرانی آموزش دیده اند . ولی رانندگان ما بعضا حتی نحوه بستن چرخ زنجیر را اگر هم بهمراه داشته باشند نمی دانند و از سوی دیگر از وسایل گرمایشی ، مواد غذایی و پوشش مناسب و نحوه رانندگی در شرایط برف و کولاک بی بهره اند .

  مدیرکل راهداری همدان افزود : در راه ماندن این رانندگان خصوصا اتوبوس‌های دارای لااقل ۲۰ نفر مسافر در جاده ها ، علاوه بر آنکه برای راهداران ما مشکل ایجاد می کنند ، زمان امدادرسانی را بالا برده و عملیات برف روبی را نیز مختل می نمایند ؛ زیرا برف روبی در ارتفاع بالای ۵۰ سانتیمتر ، برف خور می طلبد و بعد از آن ماشین آلات برف روبی و نمک پاشی و سنگین مانند بولدزر می توانند ۲۴ ساعته کار کرده و آنگاه برف های سنگین و یخ زده را از میان برداشته و راه را آماده تردد نمایند .
  مطالب مرتبط

  با توجه به وسعت استان و طول راه های بسیار ، منابع اعتباری بیشری مورد نیاز است تا بتوانیم کیفیت آسفالت را در همه محورهای مواصلاتی بهبود بخشیم .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بروجن گفت : طی ۸ ماه گذشته ۲۳ میلیون و ۲۹۸ هزار و ۶۱۷ خودرو در سطح جاده‌های این ...

  |

  اقدام به حمل بار بیش از ظرفیت مجاز از سوی برخی رانندگان حامل کالا ، علاوه بر تخریب رویه آسفالت موجب کاهش عکس العمل راننده در کنترل وسیله نقلیه شده و زمینه را برای وقوع تصادفات جاده‌ای فراهم می کند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آشتیان از تعریض ، مرمت و بازسازی ، اصلاح رادیه و برید و اجرای دریواسیون ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پیرانشهر از اتمام و بهره‌برداری از پروژه بهسازی و آسفالت محور روستایی ...

  |

  نظرات کاربران