در حال بارگذاری ...
 • نجات جان انسان‌ها در زمان بارش برف و کولاک اولویت نخست راهداران و امدادگران جاده‌ای

  نیروهای راهداری ، در این مواقع هم تجهیزات لازم را دارا بوده و هم برای شرایط بحرانی آموزش دیده اند . ولی رانندگان ما بعضا حتی نحوه بستن چرخ زنجیر را اگر هم بهمراه داشته باشند نمی دانند و از سوی دیگر از وسایل گرمایشی ، مواد غذایی و پوشش مناسب و نحوه رانندگی در شرایط برف و کولاک بی بهره اند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت : در زمان بارش برف کار راهداران بیشتر می شود چرا که علاوه بر گردنه های برف گیر و باز نگه داشتن مسیر باید به در برف ماندگان هم کمک کنند و این اولویت آنهاست .

  صادقی راد گفت : با فرا رسیدن فصل سرما و زمستان در استان کوهستانی و سردسیر دارای گردنه های برف گیر ، عملا کار نیروهای راهداری و حمل و نقل جاده ای بیشتر و سخت تر می شود ؛ زیرا از طرفی ما با تردد روزانه معمول رانندگان و بخصوص حمل و نقل حرفه ای سر و کار داریم که انتظار دارند جاده های مورد استفاده شان همچون دیگر ایام سال و فصول باز باشد و مشکل خاصی وجود نداشته باشد و مسافران و بارهای در حال حمل نیز به موقع و مانند مواقع عادی به سر منزل خود برسند .

  وی داد : نیروهای راهداری ، در این مواقع هم تجهیزات لازم را دارا بوده و هم برای شرایط بحرانی آموزش دیده اند . ولی رانندگان ما بعضا حتی نحوه بستن چرخ زنجیر را اگر هم بهمراه داشته باشند نمی دانند و از سوی دیگر از وسایل گرمایشی ، مواد غذایی و پوشش مناسب و نحوه رانندگی در شرایط برف و کولاک بی بهره اند .

  مدیرکل راهداری همدان افزود : در راه ماندن این رانندگان خصوصا اتوبوس‌های دارای لااقل ۲۰ نفر مسافر در جاده ها ، علاوه بر آنکه برای راهداران ما مشکل ایجاد می کنند ، زمان امدادرسانی را بالا برده و عملیات برف روبی را نیز مختل می نمایند ؛ زیرا برف روبی در ارتفاع بالای ۵۰ سانتیمتر ، برف خور می طلبد و بعد از آن ماشین آلات برف روبی و نمک پاشی و سنگین مانند بولدزر می توانند ۲۴ ساعته کار کرده و آنگاه برف های سنگین و یخ زده را از میان برداشته و راه را آماده تردد نمایند .
  مطالب مرتبط

  ۲۷ شرکت ، ۸ هزار و ۶۹۷ راننده و ۵ هزار و ۹۲ دستگاه انواع ناوگان باری در حوزه حمل و نقل کالا به مردم استان خدمات رسانی می‌کنند .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل‌ ، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از جابه‌جایی میزان ۲ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۵۶۲ ...

  |

  با رونقی که در این ترددها مشاهده می شود ، سعی ما بر این هست تا سال آینده ، ساز و کارهای لازم برای تسهیل تردد روزانه ۱۵۰ ناوگان که مورد توافق بین دو کشور ایران و ترکمنستان است ، را فراهم نماییم .

  |

  طرح تنظیف و نگهداری جاده ها را همکاران بسیجی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آغاز کردند که در این راستا ما نیز آمادگی خود را اعلام می کنیم و از هر ابزار رسانه ای و هر امکانات دیگری که بسیج دارد جهت ترویج فرهنگ استفاده از جاده ها و نظافت آن استفاده خواهیم کرد.

  |

  راه روستایی به‌عنوان قسمتی از توسعه روستایی ، یکی از فعالیت‌ها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را تشکیل می‌دهد که شامل حفظ و نگهداری راه‌های روستایی اعم از ترمیم و لکه‌گیری آسفالت ، خط‌کشی راه‌های آسفالته ، نصب علائم ، شانه‌سازی و پاک‌سازی حریم راه‌های روستایی و … ...

  |

  نظرات کاربران