در حال بارگذاری ...
 • هدف گذاری برای ترانزیت ۱۲ میلیون تن بار روسیه از مسیر ایران

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مدیرعامل راه آهن ایران در حاشیه اجلاس CCTT در مسکو ، از تفاهم با روسیه جهت ترانزیت ۱۲ میلیون تن بار از مسیر ایران خبر داد .

  سید میعاد صالحی در پایان سفر دو روزه خود به مسکو و پس از دیدار با مدیرعامل راه آهن روسیه ، گفت : دیروز در اجلاس ریلی CCTT در مسکو ، در خصوص توانمندی ها و عزم ایران برای جهش ترانزیت ریلی در کریدور شمال - جنوب سخنرانی کردم .

  با هدفگذاری ۱۲ میلیون تنی در تفاهمات امروز با آقای بلازروف ، مدیر عامل راه‌آهن روسیه ، صفحه جدیدی در روابط ریلی بین‌المللی ایران گشوده می‌شود إن‌شاءالله .
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، سی امین اجلاس مجمع منطقه ای راه آهن های خاورمیانه (UIC - RAME) با حضور نماینده ایران در شهر ابوظبی امارات متحده عربی برگزار شد ...

  |

  در کنار سایر طرح‌هایی که به ثمر می‌رسد راه آهن هم یکی از مسائل مهمی است که در ایجاد اشتغال ، بهبود شرایط اقتصادی و رشد و پیشرفت کشور نقش اساسی دارد . بهره‌برداری از راه آهن چابهار - زاهدان ؛ دسترسی به همه بخش‌های کشور را محقق می‌کند و با اتصال کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب ، ...

  |

  حوزه ترانزیت ریلی همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند و مورد تاکید رئیس جمهور ، معاون اول ریاست جمهوری و وزیر راه و شهرسازی نیز هست ، در دولت سیزدهم ضریب گرفته و ضرباهنگ آن در یکسال گذشته به گونه ای افزایش پیدا کرد که رکورد تاریخ راه آهن در این زمینه شکسته شد .

  |

  ساعت حرکت این قطار از سمنان ، دامغان و شاهرود به ترتیب ۱۰:۳۵ ، ۱۲:۰۵ و ۱۳:۱۰ بوده و ساعت ۱۸:۳۰ به مشهد خواهد رسید . برای برگشت نیز این قطار ساعت ۲۳:۴۰ از ایستگاه مشهد حرکت کرده و ساعت ۷:۳۵صبح به سمنان می‌رسد .

  |

  هم اکنون کریدور شرقی کریدور شمال به جنوب ، از سرخس تا بندرعباس کاملا فعال است و در مسیر کریدور میانی و غربی کریدور شمال به جنوب نیز در حال برطرف کردن قسمت‌هایی از نواقص آن هستیم . هم اکنون مسیر شرقی کریدور شمال به جنوب کاملا فعال است و با ظرفیت کامل در خدمت ترانزیت کشور است و هم ...

  |

  نظرات کاربران