در حال بارگذاری ...
 • ترخیص محموله ۱۶ هزار تُنی مواد اولیه آنتی بیوتیک از بندر شهید رجایی

  با توجه به اهمیت موضوع و تاکید دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس با حضور مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان و مدیرکل گمرک شهیدرجایی مسئولان گمرک ، این محموله دارویی نیز روز گذشته از بندر شهید رجایی بارگیری و برای توزیع در بازار ارسال شد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، در راستای تامین داروهای مورد نیاز کشور و با دستور رییس کل دادگستری استان ، محموله ۱۶ هزار تُنی مواد اولیه تولید انواع آنتی بیوتیک از بندر شهید رجایی ترخیص و در حال انتقال به کارخانه است .

  منصور خرمشکوه معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت : امسال حدود چهار هزار تُن دارو به گمرکات استان اظهار شده و همین حدود نیز ترخیص شده است و بنا به دستور ویژه قضایی برای ترخیص فوری محموله ۱۶ هزار تنی مواد اولیه آنتی بیوتیک و انتقال سریع این محموله دارویی به صنایع تولید دارو در کوتاه ترین زمان ممکن همکاری‌های لازم با دادگستری استان و نهادهای مربوطه صورت گرفت .

  معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان همچنین با اشاره به ترخیص محموله یک میلیون و سیصد هزار عددی افشانه های تنفسی نیز بیان کرد : با توجه به اهمیت موضوع و تاکید دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس با حضور مسئولان اداره کل بنادر و دریانوردی استان و مدیرکل گمرک شهید رجایی مسئولان گمرک ، این محموله دارویی نیز روز گذشته از بندر شهید رجایی بارگیری و برای توزیع در بازار ارسال شد .

  گفتنی است ؛ در حاشیه ترخیص این محموله‌های دارویی رییس کل دادگستری استان ضمن بازدید از گمرک و محوطه‌های کانتیتری بندر شهید رجایی بندرعباس ، جلسه‌ای پیرامون اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان به ریاست رئیس کل دادگستری ، دادستان بندرعباس ، جمعی از مسئولین بنادر و گمرکات ، نماینده سازمان غذا و دارو در دانشگاه علوم پزشکی استان و نمایندگان تعدادی از شرکت های فعال در زمینه داروسازی (وارد کننده دارو و مواد اولیه دارویی) در گمرک شهید رجایی بندرعباس برگزار شد .
  مطالب مرتبط

  از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۱ فروند کشتی حامل کالای اساسی به مجموع تناژ ۲ میلیون و ۲۰۵ و ۷۹۹ هزارتن در بندر شهید رجایی پذیرش شده است . از این تعداد ، ۲۱ فروند کشتی حامل یک میلیون و ۳۴۱ هزار و ۶۹۵ تن گندم می‌باشد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۵ درصد افزایش به ثبت رسیده است .

  |

  یدک‌کش ثارالله به طول ۳۰ متر و عرض ۹ متر برای انجام تعمیرات زیرآبی شامل خزه تراشی ، ضخامت سنجی ، تعویض نقاط خورده شده ، تعمیرات شافت و پروانه و جایگزین کردن آندهای فرسوده از سی‌ام آبان بر روی سرسره تعمیراتی اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی مستقر و عملیات تعمیرات آن آغاز ...

  |

  بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهم‌ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور دارای ۱۸ باب انبار مسقف به مساحت ۱۳۰هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر ۳۵۰ هزار تن ، شش پست اسکله ویژه کالای اساسی ، ظرفیت ۱۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک، ۹۰ هزار متر مربع محوطه بارانداز و همچنین تعداد ...

  |

  قزاقستان علاقمند است فعالیت‌های ترانزیتی خود را در بخش کانتینرهای یخچالی شامل گوشت و سایر محصولات دامی ، غلات و آرد و سایر کالاهای فله از طریق بندرعباس مدنظر قرار دهد . یکی از موضوعات بسیار مهم برای کشورهای حوزه CIS استفاده از ریل است تا بتوانند کالا را از شمال به جنوب ایران ...

  |

  بندر شهید رجایی به عنوان یکی از مهم‌ترین مبادی ورودی کالای اساسی کشور دارای ۱۸ باب انبار مسقف به مساحت ۱۳۰ هزار متر مربع با ظرفیت بالغ بر ۳۵۰ هزار تن ، شش پست اسکله ویژه کالای اساسی ، ظرفیت ۱۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی فله خشک، ۹۰ هزار متر مربع محوطه بارانداز و همچنین تعداد ...

  |

  نظرات کاربران