در حال بارگذاری ...
 • بازدید دبیر شورایعالی مناطق آزاد از روند تکمیل پروژه جاده لجستیک ماکو

  برای تسهیل و تسریع در حمل و نقل بین المللی ، افزایش ایمنی و کاهش سوانح و تصادفات ، تردد کامیون ها ، سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه احداث بزرگراه شهید سلیمانی اقدام به توسعه کمربندی ترانزیتی ماکو – بازرگان و احداث تقاطع غیر همسطح جاده لجستیک با اعتیاری بالغ بر یک هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال می نماید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی در ادامه بازدیدهای خود از منطقه آزاد ماکو با حضور در شهرک صنایع سبک و پروژه احداث جاده لجستیک ، تقاطع غیرهمسطح جاده لجستیک و قطعه اول تبدیل کمربندی ماکو – بازرگان به بزرگراه بازدید کرد .

  حجت الله عبدالملکی به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن بازدید از این پروژه ها بر تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام زیرساختی و عمرانی تاکید کرد .

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این بازدید گفت : برای تسهیل و تسریع در حمل و نقل بین المللی ، افزایش ایمنی و کاهش سوانح و تصادفات ، تردد کامیون ها ، سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه احداث بزرگراه شهید سلیمانی اقدام به توسعه کمربندی ترانزیتی ماکو – بازرگان و احداث تقاطع غیر همسطح جاده لجستیک با اعتیاری بالغ بر یک هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال می نماید .

  حسین گروسی افزود :‌ در این پروژه ۱۰ کیلومتر ، باند دوم محور کمربندی ماکو ، با ۱۱۰ هزار مترمکعب خاکبرداری و ۱۱۲ هزار مترمکعب خاکریزی با ۲۱ دهانه ۲ متری ،‌ ۷ دهانه ۳ متری ، ۶ دهانه ۴ متری ، یک دهانه ۵ متری و یک دهانه ۸ متری با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اعتباری بالغ بر ۱۰۵۰ میلیارد ریال احداث می شود .

  گروسی با بیان اینکه یک عدد دور برگردان در تقاطع غیر همسطح سه راهی لجستیک در کیلومتر ۳ نیز احداث خواهد شد اظهار داشت : ۲ کیلومتر تقاطع غیرهمسطح جاده لجستیک و راه های ارتباطی آن از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد ماکو با اعتبار اولیه ۶۷۵ میلیارد ریال احداث می شود .

  در این پروژه ، تکمیل باند دوم لجستیک به طول ۴۰۰ متر ، احداث ‌باند های کاهش سرعت و افزایش سرعت و نیز ۵۸ هزار متر مربع آسفالت ریزی انجام خواهد شد که این پروژه نیز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا – موسسه عاشورا اجرا می نمایند .
  مطالب مرتبط

  وضعیت خوب اقلیمی ایران و دسترسی به آب های آزاد و وجود راه های ترانزیتی از دیگر مزیت های کشور برای سرمایه گذاران است . در عین حال معتقدیم در مناطق آزاد باید فضای کسب و کار اصلاح و روند سرمایه گذاری به شدت روانسازی شود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ فراخوان دعوت به مشارکت در تاسیس بورس بین‌الملل مناطق آزاد کشور منتشر شد . در ...

  |

  قطعه بعدی این پروژه به سمت بهبهان است و مقرر است مسیری که دنبال می‌شود از شهرضا آغاز شود تا بهبهان و تا بندر امام خمینی (ره) ادامه یابد که در راستای تکمیل زنجیره های کریدوری جاده ای است و برای آیندگان تکمیل زنجیره های کریدوری تولید ثروت خواهد کرد .

  |

  تقویت زیرساخت‌های سخت‌افزاری اقتصاد بین‌الملل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از جمله زیرساخت‌های حوزه لجستیک است و دوم جذب سرمایه‌گذاری خارجی و تعریف بسته‌هایی برای سرمایه‌گذاری بوده تا سرمایه‌گذاران خارجی مستقیماً یا با مشارکت شرکای داخلی‌شان سرمایه‌های خود را به مناطق ...

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی گفت : امسال به دنبال تحقق دو پروژه بسیار مهم ...

  |

  نظرات کاربران