در حال بارگذاری ...
 • بازدید دبیر شورایعالی مناطق آزاد از روند تکمیل پروژه جاده لجستیک ماکو

  برای تسهیل و تسریع در حمل و نقل بین المللی ، افزایش ایمنی و کاهش سوانح و تصادفات ، تردد کامیون ها ، سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه احداث بزرگراه شهید سلیمانی اقدام به توسعه کمربندی ترانزیتی ماکو – بازرگان و احداث تقاطع غیر همسطح جاده لجستیک با اعتیاری بالغ بر یک هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال می نماید .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری - صنعتی و ویژه اقتصادی در ادامه بازدیدهای خود از منطقه آزاد ماکو با حضور در شهرک صنایع سبک و پروژه احداث جاده لجستیک ، تقاطع غیرهمسطح جاده لجستیک و قطعه اول تبدیل کمربندی ماکو – بازرگان به بزرگراه بازدید کرد .

  حجت الله عبدالملکی به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن بازدید از این پروژه ها بر تسریع در اتمام پروژه های نیمه تمام زیرساختی و عمرانی تاکید کرد .

  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در این بازدید گفت : برای تسهیل و تسریع در حمل و نقل بین المللی ، افزایش ایمنی و کاهش سوانح و تصادفات ، تردد کامیون ها ، سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه احداث بزرگراه شهید سلیمانی اقدام به توسعه کمربندی ترانزیتی ماکو – بازرگان و احداث تقاطع غیر همسطح جاده لجستیک با اعتیاری بالغ بر یک هزار و ۷۲۵ میلیارد ریال می نماید .

  حسین گروسی افزود :‌ در این پروژه ۱۰ کیلومتر ، باند دوم محور کمربندی ماکو ، با ۱۱۰ هزار مترمکعب خاکبرداری و ۱۱۲ هزار مترمکعب خاکریزی با ۲۱ دهانه ۲ متری ،‌ ۷ دهانه ۳ متری ، ۶ دهانه ۴ متری ، یک دهانه ۵ متری و یک دهانه ۸ متری با پیمانکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) با اعتباری بالغ بر ۱۰۵۰ میلیارد ریال احداث می شود .

  گروسی با بیان اینکه یک عدد دور برگردان در تقاطع غیر همسطح سه راهی لجستیک در کیلومتر ۳ نیز احداث خواهد شد اظهار داشت : ۲ کیلومتر تقاطع غیرهمسطح جاده لجستیک و راه های ارتباطی آن از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد ماکو با اعتبار اولیه ۶۷۵ میلیارد ریال احداث می شود .

  در این پروژه ، تکمیل باند دوم لجستیک به طول ۴۰۰ متر ، احداث ‌باند های کاهش سرعت و افزایش سرعت و نیز ۵۸ هزار متر مربع آسفالت ریزی انجام خواهد شد که این پروژه نیز قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا – موسسه عاشورا اجرا می نمایند .
  مطالب مرتبط

  با توجه به اهمیت ، جایگاه و ضرورت ایجاد ، افزایش و گسترش شهرهای دانش بنیان در کشور و به طور ویژه در مناطق آزاد ، به دلیل توانمندی های موجود در این مناطق ، به دلیل وظایف و رسالت هایی که بر عهده دارند ، ضروری است اقدام مؤثری در این زمینه انجام شود .

  |

  سرمایه گذاران ایرانی بسیاری در کشورهای مختلف جهان در حال فعالیت هستند ، بسیاری از آنها تمایل دارند در کشور خودشان سرمایه گذاری کنند . اگر بستر مناسب در این زمینه فراهم شود، بدون شک ، اتفاق بزرگی در مناطق آزاد کشور رقم می خورد و این مناطق به جایگاه و کارکرد اصلی خود نزدیک می ...

  |

  اجرای طرح تحول منطقه آزاد ماکو که دارای دو محور اصلی «جذب ایرانیان خارج از کشور» و «تبدیل شدن منطقه به قطب چهارم دیتاسنتر کشور» است ، توسط «سعید محمد» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور به وی محول شده است .

  |

  با راه اندازی حمل و نقل ریلی می توان بخشی از ترانزیت ملی و بین المللی در کریدور شمال ـ جنوب از این مسیر انجام می شود موضوعی که خواسته کشور روسیه به عنوان یکی از کشورهای ذی نفع در مسیر تجاری مزبور نیز است .

  |

  بررسی ظرفیت ها این بندر ، اسکله سوخت ، سیلو و انبارهای روباز و سرپوشیده از دیگر برنامه‌های دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور بود .

  |

  نظرات کاربران