در حال بارگذاری ...
 • برداشته شدن محدودیت تردد کامیون‌های ایرانی به مقصد ترکمنستان در مرز اینچه‌برون

  تجار و بازرگانان گلستانی که قصد صادرات کالا با کامیون به کشور ترکمنستان دارند می‌توانند نسبت به دریافت روادید (ویزا) برای راننده کامیون مدنظر خود از این کشور این همسایه اقدام کرده و کالاهای خود را صادر کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌‌ محدودیت تردد کامیون‌های ایرانی به مقصد ترکمنستان از مرز زمینی اینچه‌برون پس از سه سال که به سبب شیوع و همه گیری ویروس کووید ۱۹ و به صورت یکطرفه توسط این کشور همسایه اعمال شده بود ، برداشته شد .

  سید ابراهیم حسینی مدیرکل گمرکات استان گلستان با اشاره به لغو محدودیت تردد کامیون‌های ایرانی به مقصد ترکمنستان از طریق پایانه مرزی اینچه‌ برون از حدود سه هفته پیش ، از رانندگان ایرانی و این استان درخواست کرد ، نسبت به دریافت روادید (ویزا) از این کشور همسایه اقدام نمایند .

  وی گفت : با پیگیری‌های انجام شده از سوی رئیس کل گمرک ایران و برگزاری نشست مشترک رئیس کل گمرک ایران با رئیس کل گمرک ترکمنستان و همچنین با همکاری وزارت امور خارجه و نیز مسوولان گلستانی ، محدودیت تردد کامیون‌های ایرانی به مقصد ترکمنستان از مرز زمینی اینچه‌برون پس از حدود سه سال که به سبب شیوع و همه گیری ویروس کووید ۱۹ و به صورت یکطرفه توسط این کشور همسایه اعمال شده بود ، برداشته شده است .

  حسینی اضافه کرد : در مقابل ، تردد کامیون‌های ترکمنستانی به مرز اینچه برون هم طی روزهای اخیر شتاب گرفته و روزانه تا حدود ۲۰ دستگاه کامیون مراجعه و پس از بارگیری مراجعت می‌کنند . تجار و بازرگانان گلستانی که قصد صادرات کالا با کامیون به کشور ترکمنستان دارند می‌توانند نسبت به دریافت روادید (ویزا) برای راننده کامیون مدنظر خود از این کشور این همسایه اقدام کرده و کالاهای خود را صادر کنند .

  مدیرکل گمرکات گلستان همچنین بیان داشت که تسهیلات خوبی برای تجار و رانندگان کامیون که قصد حمل بار به کشور ترکمنستان را دارند ، اخذ شد که یکی از آنها کاهش عوارض تردد از  ۱.۵ دلار در هر کیلومتر به ۲۵۰دلار در سراسر این کشور است .

  حسینی ابراز امیدواری کرد تا تردد کامیون‌های ایرانی به مقصد ترکمنستان از مرز اینچه برون همانند قبل از شیوع کرونا با روزانه بین ۸۰ تا ۱۴۰ کامیون انجام شود .

   در سال‌های اخیر با بهره‌برداری از راه آهن بین المللی قزاقستان - ترکمنستان - ایران و گذر آن از اینچه برون، خدمات گمرک ریلی نیز به فعالیت معمول در مجموعه گمرکات استان اضافه شده است .
  مطالب مرتبط

           

  |

  کریدور جدید ساده سازی گمرکی ایران و روسیه مورد استقبال فعالان مجاز اقتصادی قرار گرفته است که بر اساس آخرین گزارش دریافتی از گمرک روسیه تجارت بین دو کشور در قالب این کریدور افزایش یافته است و این یک تصمیم و اقدام عملیاتی میان گمرکات دو کشور بود .

  |

  بر اساس مذاکره و موافقت های صورت گرفته بین گمرکات ایران روسیه تسهیلات خوبی برای فعالان اقتصادی دو کشور در نظر گرفته شده و واحدهای تولیدی و ذینفعان می توانند با رعایت شرایط و ضوابط مورد نظر از این تسهیلات استفاده کنند .

  |

             

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ مدیرکل دفتر همکاری های بین الملل گمرک ایران در همایش تجاری ایران و روسیه دستاوردهای گمرک ایران در زمینه تسهیل تجارت و ...

  |

  نظرات کاربران