در حال بارگذاری ...
 • دریافت مجوز ۲۰ میلیارد دلاری برای نوسازی بخش حمل و نقل کشور

  با وجود اینکه شاهد برخی نامهربانی‌هایی در بخش حمل‌ونقل کشور هستیم ، مجوزی دریافت کرده‌ایم که اگر بگذارند عملیاتی شود بخش حمل‌ونقل کشور تحول اساسی می‌یابد . خرید هواپیما در دستور کار قرار دارد و مذاکراتی انجام شده است . ۲۰ میلیارد دلار در بخش حمل و نقل مجوز نوسازی دریافت کرده‌ایم .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، وزیر راه و شهرسازی از انجام مذاکراتی برای خرید هواپیما خبر داد و گفت : برای حمل و نقل کشور مجوز ۲۰ میلیارد دلاری دریافت کرده‌ایم .

  رستم قاسمی در مراسم بهره‌برداری از باند ۲۹ چپ فرودگاه بین‌المللی مهرآباد مدهای مختلف حمل‌ و نقلی کشور را دارای مشکلات فراوانی دانست و گفت : در حوزه حمل و نقل ریلی ، سرعت قطار باری کمتر از ۱۰ کیلومتر در ساعت است . بسیاری از واگن‌ها و سیستم‌های لکوموتیو دو برابر عمر خود کار کردند .

  قاسمی خاطرنشان کرد : در بخش زمینی نیز ۴۰۰ هزار کامیون تردد می‌کنند که بیش از ۲۰۰ هزار دستگاه آن همین امروز باید از رده خارج شوند و سالی بیش از چند میلیارد دلار هزینه سوخت اضافه می‌دهیم .

  وی برخی مشکلات اساسی حوزه هوایی را شامل بخش کارکنان ، فرودگاه‌ها دانست و گفت : وضعیت درآمدی و معیشتی کارکنان دولت در بخش هوایی فاجعه‌ آمیز است، در حالی که این بخش مهم‌ترین حوزه حمل‌ونقل کشور است و در مجلس باید کار ویژه‌ای برای مهم‌ترین و سخت‌ترین بخش حمل‌ونقل کشور که هوایی است ، انجام شود .

  قاسمی وضع فرودگاه‌های کشور را نامناسب دانست و افزود : فرودگاه استانبول ظرف کمتر از ۴ سال برای ۲۰۰ میلیون مسافر طراحی و ساخته شد . باید تغییرات اساسی در فرودگاه‌های کشور به ویژه در فرودگاه مهرآباد داشته باشیم . باید شهر جدید فرودگاهی مشهد ساخته شود چرا که فرودگاه مشهد دیگر قابلیت پرواز ندارد .

  قاسمی اظهار کرد : با وجود اینکه شاهد برخی نامهربانی‌هایی در بخش حمل‌ونقل کشور هستیم ، مجوزی دریافت کرده‌ایم که اگر بگذارند عملیاتی شود بخش حمل‌ونقل کشور تحول اساسی می‌یابد . خرید هواپیما در دستور کار قرار دارد و مذاکراتی انجام شده است . ۲۰ میلیارد دلار در بخش حمل و نقل مجوز نوسازی دریافت کرده‌ایم .

  وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر دریافت این مجوز برای ایجاد تحول در حمل‌ونقل کشور اظهار کرد : واردات و افزایش میزان تولید داخل لکوموتیوها بخشی از این طرح است .

  وی افزود : تمام کریدورهای اساسی کشور مثل رشت - آستارا ، چابهار - سرخس ، بوشهر - عسلویه در این طرح دیده شده و باعث نجات حمل ونقل کشور می‌شود . طرح مالی روسیه برای مشارکت در ساخت راه آهن رشت - آستارا در حال بررسی قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  عملیات انجام شده برای این پروژه بزرگ شامل بهسازی ، نصب سیستم روشنایی باند، نصب تابلوهای راهنمای سطوح پروازی ، نصب و راه اندازی چراغ های پاپی روی باند ۲۹L/۱۱R ، خط کشی سطوح پروازی ، وارسی پروازی سامانه ILS و سیستم زهکش و استریپ باند می شود .

  |

  با اتمام عملیات آسفالت باند ۲۹ چپ ، مراحل نصب سیستم روشنایی ، مارکینگ و فلایت چک سامانه های کمک ناوبری ، طرح های تقرب ، سیستم روشنایی و چراغ های پاپی در حال انجام است.

  |

  بهسازی باند ۲۹ چپ فرودگاه مهرآباد پروژه‌ای بود که به صورت جهادی و شبانه روزی در مدت زمان به مراتب کوتاه‌تر از آنچه در نظر گرفته شده بود ، به بهره برداری رسید .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ رئیس‌جمهور ضمن موافقت با استعفای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ، شهریار افندی زاده را به عنوان سرپرست این وزارتخانه ...

  |

         

  |

  نظرات کاربران