در حال بارگذاری ...
 • توسعه صنعت پتروشیمی به وضعیت بنادر و دریانوردی گره خورده است

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پیام برزگر در نشست هم‌اندیشی توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در جلوگیری از خام فروشی ، ایجاد اشتغال مولد و توسعه پایدار ، اظهار داشت : ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حال حاضر ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن است که بر اساس برنامه‌های توسعه‌ای ، ۸ میلیون تن به این ظرفیت افزوده خواهد شد .

  مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان اینکه توسعه زیرساختی در حوزه اسکله‌ها و پایانه‌های بندری و حفاظت و صیانت از این زیربناها ، کار بسیار عظیم و مستلزم مدیریت انقلابی است ، خاطر نشان کرد : برای رفع مشکلات اشتغال و توسعه پایدار انسانی، لازم است ابتدا مشکلات پایین دست و سرمایه‌گذاران حل و فصل شود که این رویکرد خود مستلزم توسعه بالا دستی است .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  با توجه به اینکه ۴۵ درصد شناورهای ورودی به این بندر تانکرهای سوخت و شناورهای حامل کالاهای خطرناک و نفتی هستند ، تأمین تجهیزات و زیرساخت‌های به‌روز برای ارتقاء شاخص‌های ایمنی ویژه مجتمع بندری امام خمینی(ره) در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است .

  |

  توسعه و نگهداری زیرساخت‌های بندری و همچنین تسهیل جریان حمل و انتقال کالا به مراکز مصرف اهمیت بسیار بالایی دارد ؛ لذا توجه به موضوع اقتصاد دریامحور جزو اولویت‌های دولت در برنامه توسعه‌ آتی خواهد بود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست معاونت فنی و زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور در رأس هیأتی مرکب از مدیرکل حوزه راه و شهرسازی این سازمان و رئیس ...

  |

  با توجه به تحولات منطقه‌ای ، هر چند در حال حاضر انجام توسعه فیزیکی در بندر امام خمینی(ره) یک ضرورت ملی برای ارتقای ظرفیت به نظر می‌رسد ، ولی علاوه بر این موضوع، لزوم افزایش توان در این مجتمع بندری از طریق افزایش بهره‌وری در فعالیت‌ها نیز می‌بایست به صورت موازی پیگیری و انجام ...

  |

  پیش از این نیز طی ماه جاری دو دستگاه جرثقیل استراتژیک با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خریداری و به مجموعه ناوگان تجهیزاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزوده شد که با ورود این تجهیزات ، ظرفیت عملیاتی روزانه‌ی بندر در تخلیه کالاهای فله بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تن افزایش می‌یابد .

  |

  نظرات کاربران