در حال بارگذاری ...
 • توسعه صنعت پتروشیمی به وضعیت بنادر و دریانوردی گره خورده است

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پیام برزگر در نشست هم‌اندیشی توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در جلوگیری از خام فروشی ، ایجاد اشتغال مولد و توسعه پایدار ، اظهار داشت : ظرفیت منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در حال حاضر ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن است که بر اساس برنامه‌های توسعه‌ای ، ۸ میلیون تن به این ظرفیت افزوده خواهد شد .

  مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی با بیان اینکه توسعه زیرساختی در حوزه اسکله‌ها و پایانه‌های بندری و حفاظت و صیانت از این زیربناها ، کار بسیار عظیم و مستلزم مدیریت انقلابی است ، خاطر نشان کرد : برای رفع مشکلات اشتغال و توسعه پایدار انسانی، لازم است ابتدا مشکلات پایین دست و سرمایه‌گذاران حل و فصل شود که این رویکرد خود مستلزم توسعه بالا دستی است .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  بحث و بررسی چالش‌ها و موانع اجرایی در روند اجرا و پیشرفت پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از اهداف مهم بازدید معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی و هیأت عمران عنوان شده است .

  |

  این بندر در ۳ فاز و با ظرفیتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تن ایجاد خواهد شد و در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی با تشکیل یک کارگروه داخلی متشکل از مدیران و کارشناسان خبره ، موضوع را به عنوان یک پروژه ملی در دستور کار خود قرار داده است .

  |

  بهره‌مندی از قابلیت های ترانزیتی و ترانشیپی (کالاهای نفتی و غیرنفتی) به کشورهای عراق ، ترکیه و حوزه قفقاز ، مطلوب ترین بندر در کاهش زمان هزینه انتقال کالا به مراکز مصرفی کشور و بهره مندی از شبکه گسترده ریلی و ایستگاه های تخلیه و بارگیری انواع کالا از دیگر مزیت های بندر امام ...

  |

  با صادرات ۵۲ درصدی به چین ، جای محصولات پتروشیمی ایران در آفریقا و اروپا خالی است . بازار محصولات پتروشیمی در اروپا ، فرصت بسیار خوبی را به لحاظ اقتصادی برای کشور فراهم می‌آورد و به لحاظ سیاسی ، به دیوار تحریم‌ها فشار خواهد آورد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد ملکشاهی در نشست توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی اظهار داشت : امروزه منطقه ویژه اقتصادی بندر امام ...

  |

  نظرات کاربران