در حال بارگذاری ...
 • جهت صادرات ناچار به حمل کالا از بندر امام به بندر شهید رجایی هستیم

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، محمد ملکشاهی در نشست توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی اظهار داشت : امروزه منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی، بزرگ‌ترین صادر کننده محصولات پتروشیمی کشور محسوب می‌شود .

  وی با اشاره به مشکلات سرویس دهی پایانه نفتی بندر امام خمینی (ره) گفت : بارگیری طولانی مدت بندر امام تا ۴۵ روز در مقایسه با بندر شهید رجایی تا حداکثر دو هفته ، سبب می‌شود محصولات پتروشیمی برای صادرات به بندر عباس منتقل شود که باعث افزایش هزینه ها و قیمت تمام شده محصول شود .

   

   

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پیام برزگر در نشست هم‌اندیشی توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در ...

  |

  با توجه به اینکه ۴۵ درصد شناورهای ورودی به این بندر تانکرهای سوخت و شناورهای حامل کالاهای خطرناک و نفتی هستند ، تأمین تجهیزات و زیرساخت‌های به‌روز برای ارتقاء شاخص‌های ایمنی ویژه مجتمع بندری امام خمینی(ره) در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است .

  |

  توسعه و نگهداری زیرساخت‌های بندری و همچنین تسهیل جریان حمل و انتقال کالا به مراکز مصرف اهمیت بسیار بالایی دارد ؛ لذا توجه به موضوع اقتصاد دریامحور جزو اولویت‌های دولت در برنامه توسعه‌ آتی خواهد بود .

  |

  : با هم افزایی صورت گرفته برای اولین بار در تاریخ بنادر کشور سیستم انبارگردانی تعریف و اجرا شد که به دنبال این طرح بیش از ۱۲۲ هزار کانتینر به صورت تک تک شمارش و مشخصات آن وارد سامانه شد . در سرشماری‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که یکی از آسیب‌ها حلقه اول ، عدم ارتباط ...

  |

  در جریان ارائه این عملیات‌های دریایی ۵ هزار و ۵۰۰ مورد خدمات ترافیک دریایی به انواع شناورها از جمله فله‌بر ، کانتینری و تانکرهای حامل کالای خطرناک در محدوده تحت نظارت و منطقه عملیاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) ارائه شد .

  |

  نظرات کاربران