در حال بارگذاری ...
 • شرکت های کشتیرانی با حمایت سازمان بنادر به بازار منطقه ورود کنند

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بیژن چگنی رئیس هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس اظهار داشت : با وجود صادرات ۵۲ درصدی به چین ، جای محصولات پتروشیمی ایران در آفریقا و اروپا خالی است . بازار محصولات پتروشیمی در اروپا ، فرصت بسیار خوبی را به لحاظ اقتصادی برای کشور فراهم می‌آورد و به لحاظ سیاسی ، به دیوار تحریم‌ها فشار خواهد آورد . 

  چگنی با اشاره به عقب نشینی آمریکا از تحریم محصولات پتروشیمی ایران تاکید کرد : این عقب‌نشینی ناشی از تحریم ناپذیری محصولات پتروشیمی و تنوع محصولات و بازار است .

  وی همچنین با اشاره به شرایط خاص برای شرکت‌های کشتیرانی و اعمال محدودیت های ناشی از تحریم به آنها بر اثر حمل محصولات پتروشیمی ، از برنامه‌های ویژه این شرکت برای حمایت و پشتیبانی از شرکت‌های کشتیرانی ایرانی خبر داد .

   

   

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  کشتی های تحت پرچم ایران از استانداردهای بسیارخوب و مطابق قوانین ملی و کنوانسیون های بین المللی دریایی برخوردار هستند که نتایج کنترل و بازرسی های صورت گرفته در تفاهم نامه های کنترل و بازرسی دنیا موید این امر می باشد .

  |

  با صادرات ۵۲ درصدی به چین ، جای محصولات پتروشیمی ایران در آفریقا و اروپا خالی است . بازار محصولات پتروشیمی در اروپا ، فرصت بسیار خوبی را به لحاظ اقتصادی برای کشور فراهم می‌آورد و به لحاظ سیاسی ، به دیوار تحریم‌ها فشار خواهد آورد .

  |

  به واسطه اقدامات انجام شده در مجتمع بندری امام خمینی(ره)، در راستای انجام تعهدات جمهوری اسلامی نسبت به کنوانسیون‌های بین المللی دریایی ، پروژه تأسیسات و تجهیزات دریافت و بازیافت ضایعات شناورها در این بندر به بهره‌برداری رسیده است .

  |

  با توجه به اینکه ۴۵ درصد شناورهای ورودی به این بندر تانکرهای سوخت و شناورهای حامل کالاهای خطرناک و نفتی هستند ، تأمین تجهیزات و زیرساخت‌های به‌روز برای ارتقاء شاخص‌های ایمنی ویژه مجتمع بندری امام خمینی(ره) در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است .

  |

  توسعه و نگهداری زیرساخت‌های بندری و همچنین تسهیل جریان حمل و انتقال کالا به مراکز مصرف اهمیت بسیار بالایی دارد ؛ لذا توجه به موضوع اقتصاد دریامحور جزو اولویت‌های دولت در برنامه توسعه‌ آتی خواهد بود .

  |

  نظرات کاربران