در حال بارگذاری ...
 • پسکرانه های بنادر نقاط ایجاد ارزش افزوده هستند

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، جلیل اسلامی در نشست توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی (ره) ، تاکید کرد : در دوره‌ای قرار داریم که از نظر توسعه زیرساخت بندری قابل توجه است و با چند دهه تلاش ، ظرفیت سازی خوبی در بنادر جنوب و شمال فراهم شده است .

  عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت : دیپلماسی اقتصادی سیاست دولت جدید است و در این میان نقطه قوت بنادر ، ظرفیت‌های حمل دریایی است که در طول سال‌ها ایجاد شده است .

  اسلامی گفت : قرار است ظرفیت بنادر به ۲۸۰ میلیون تن در سال برسد تا بتواند پاسخگوی ظرفیت تجاری کشور باشد ، البته هنوز ظرفیت تجاری به‌خاطر محدودیت های ناشی از تحریم کمتر از این عدد است اما امیدواریم با حل مشکلات ظرفیت تجاری بنادر افزایش یابد .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  با توجه به اینکه ۴۵ درصد شناورهای ورودی به این بندر تانکرهای سوخت و شناورهای حامل کالاهای خطرناک و نفتی هستند ، تأمین تجهیزات و زیرساخت‌های به‌روز برای ارتقاء شاخص‌های ایمنی ویژه مجتمع بندری امام خمینی(ره) در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی است .

  |

  توسعه و نگهداری زیرساخت‌های بندری و همچنین تسهیل جریان حمل و انتقال کالا به مراکز مصرف اهمیت بسیار بالایی دارد ؛ لذا توجه به موضوع اقتصاد دریامحور جزو اولویت‌های دولت در برنامه توسعه‌ آتی خواهد بود .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ سرپرست معاونت فنی و زیربنایی سازمان پدافند غیرعامل کشور در رأس هیأتی مرکب از مدیرکل حوزه راه و شهرسازی این سازمان و رئیس ...

  |

  با توجه به تحولات منطقه‌ای ، هر چند در حال حاضر انجام توسعه فیزیکی در بندر امام خمینی(ره) یک ضرورت ملی برای ارتقای ظرفیت به نظر می‌رسد ، ولی علاوه بر این موضوع، لزوم افزایش توان در این مجتمع بندری از طریق افزایش بهره‌وری در فعالیت‌ها نیز می‌بایست به صورت موازی پیگیری و انجام ...

  |

  پیش از این نیز طی ماه جاری دو دستگاه جرثقیل استراتژیک با استفاده از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی خریداری و به مجموعه ناوگان تجهیزاتی مجتمع بندری امام خمینی(ره) افزوده شد که با ورود این تجهیزات ، ظرفیت عملیاتی روزانه‌ی بندر در تخلیه کالاهای فله بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تن افزایش می‌یابد .

  |

  نظرات کاربران