در حال بارگذاری ...
 • پسکرانه های بنادر نقاط ایجاد ارزش افزوده هستند

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، جلیل اسلامی در نشست توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی (ره) ، تاکید کرد : در دوره‌ای قرار داریم که از نظر توسعه زیرساخت بندری قابل توجه است و با چند دهه تلاش ، ظرفیت سازی خوبی در بنادر جنوب و شمال فراهم شده است .

  عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت : دیپلماسی اقتصادی سیاست دولت جدید است و در این میان نقطه قوت بنادر ، ظرفیت‌های حمل دریایی است که در طول سال‌ها ایجاد شده است .

  اسلامی گفت : قرار است ظرفیت بنادر به ۲۸۰ میلیون تن در سال برسد تا بتواند پاسخگوی ظرفیت تجاری کشور باشد ، البته هنوز ظرفیت تجاری به‌خاطر محدودیت های ناشی از تحریم کمتر از این عدد است اما امیدواریم با حل مشکلات ظرفیت تجاری بنادر افزایش یابد .

   

   

   

   
   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  بحث و بررسی چالش‌ها و موانع اجرایی در روند اجرا و پیشرفت پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از اهداف مهم بازدید معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی و هیأت عمران عنوان شده است .

  |

  این بندر در ۳ فاز و با ظرفیتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تن ایجاد خواهد شد و در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی با تشکیل یک کارگروه داخلی متشکل از مدیران و کارشناسان خبره ، موضوع را به عنوان یک پروژه ملی در دستور کار خود قرار داده است .

  |

  بهره‌مندی از قابلیت های ترانزیتی و ترانشیپی (کالاهای نفتی و غیرنفتی) به کشورهای عراق ، ترکیه و حوزه قفقاز ، مطلوب ترین بندر در کاهش زمان هزینه انتقال کالا به مراکز مصرفی کشور و بهره مندی از شبکه گسترده ریلی و ایستگاه های تخلیه و بارگیری انواع کالا از دیگر مزیت های بندر امام ...

  |

  با صادرات ۵۲ درصدی به چین ، جای محصولات پتروشیمی ایران در آفریقا و اروپا خالی است . بازار محصولات پتروشیمی در اروپا ، فرصت بسیار خوبی را به لحاظ اقتصادی برای کشور فراهم می‌آورد و به لحاظ سیاسی ، به دیوار تحریم‌ها فشار خواهد آورد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پیام برزگر در نشست هم‌اندیشی توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در ...

  |

  نظرات کاربران