در حال بارگذاری ...
 • بندر امام خمینی (ره) ، بندری نسل سوم و آماده تجارت نفتی در منطقه است

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، بهروز آقایی در نشست مشترک مدیران سازمان بنادر با مدیران صنایع نفت و پتروشیمی با رویکرد توسعه بازار اظهار داشت : بندر امام خمینی (ره) به عنوان یک بندر بزرگ تجاری پیشگام در حوزه جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی طی دو دهه گذشته ضمن فراهم کردن محیط کسب و کار پویا و کارا ، با حضور سرمایه‌گذاران متعدد و حجم سرمایه‌گذاری قابل توجه به یک بندر نسل سوم و در جهت ورود به بنادر نسل بالاتر قرار گرفته است .

  به گفته وی ، دسترسی این بندر به پسکرانه صنعتی و ذخایر کانی و معدنی در درون کشور از مرکز تا غرب و همچنین قرار گرفتن در مسیر کریدورهای بین‌المللی می‌تواند بستری برای حضور صنایع مادر و بزرگ استان خوزستان در حوزه نفت ، گاز و پتروشیمی را فراهم کند .

   

   

   

   

   
   
   
   
  مطالب مرتبط

  بحث و بررسی چالش‌ها و موانع اجرایی در روند اجرا و پیشرفت پروژه‌های بخش دولتی و خصوصی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) از اهداف مهم بازدید معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی و هیأت عمران عنوان شده است .

  |

  این بندر در ۳ فاز و با ظرفیتی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تن ایجاد خواهد شد و در این راستا سازمان بنادر و دریانوردی با تشکیل یک کارگروه داخلی متشکل از مدیران و کارشناسان خبره ، موضوع را به عنوان یک پروژه ملی در دستور کار خود قرار داده است .

  |

  بهره‌مندی از قابلیت های ترانزیتی و ترانشیپی (کالاهای نفتی و غیرنفتی) به کشورهای عراق ، ترکیه و حوزه قفقاز ، مطلوب ترین بندر در کاهش زمان هزینه انتقال کالا به مراکز مصرفی کشور و بهره مندی از شبکه گسترده ریلی و ایستگاه های تخلیه و بارگیری انواع کالا از دیگر مزیت های بندر امام ...

  |

  با صادرات ۵۲ درصدی به چین ، جای محصولات پتروشیمی ایران در آفریقا و اروپا خالی است . بازار محصولات پتروشیمی در اروپا ، فرصت بسیار خوبی را به لحاظ اقتصادی برای کشور فراهم می‌آورد و به لحاظ سیاسی ، به دیوار تحریم‌ها فشار خواهد آورد .

  |

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، پیام برزگر در نشست هم‌اندیشی توسعه بازار صنایع پتروشیمی و نفتی در بندر امام خمینی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری در ...

  |

  نظرات کاربران