در حال بارگذاری ...
 • حذف نقاط حادثه خیز راه های استان بوشهر از مهمترین اولویت های کاری همه دستگاه ها باشد

  تعامل و همگرایی دستگاه های مسئول و اقداماتی از قبیل آشکارسازی نقاط حادثه خیز راهها بخصوص در نقاط مستعد حادثه و ایمن سازی رمپ های ورودی و خروجی کارگاهها تاثیر مستقیمی بر کاهش حوادث و سوانح ترافیکی دارد .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون هماهنگی و امور عمرانی استانداری بوشهر و رئیس کمیسیون ایمنی راه های بوشهر گفت : برای دستیابی به کاهش تصادفات و تلفات جاده ای که هدف و وظیفه اصلی کمیسیون در استان است حذف نقاط حادثه خیز راه ها مهمترین اولویت دستگاه های مسئول باشد .

  محمد هادی رستمیان در ششمین جلسه کمیسیون ایمنی راه های استان که با حضور مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای و سایر دستگاه های مسئول امر ایمنی برگزار شد گفت : بر اساس گزارشات  دریافتی و همچنین آمار کشته های حوادث ترافیکی در ۶ ماهه امسال ؛ لازم است که نهایت اهتمام و توجه به امنیت ترافیک و ایمنی راهها با حذف و یا آشکار سازی نقاط حادثه خیز ، بعمل آید .

  وی اظهار داشت : تعامل و همگرایی دستگاه های مسئول و اقداماتی از قبیل آشکارسازی نقاط حادثه خیز راهها بخصوص در نقاط مستعد حادثه و ایمن سازی رمپ های ورودی و خروجی کارگاهها تاثیر مستقیمی بر کاهش حوادث و سوانح ترافیکی دارد .

  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و دبیر کمیسیون ایمنی راههای استان نیز در این نشست توجه به ایمنی راه ها را یکی از اولویت اصلی این اداره کل بیان کرد و گفت : در یکسال اخیر با انجام برخی اصلاحات و تعریض و ساماندهی  نقطه ای و یا طولی محورها ، تعدا د ۱۱ نقطه از نقاط حادثه خیز راههای استان حذف و یا اصلاح شده است .

  عبدالکریم اخترشناس افزود : در تعامل با پلیس راه و دیگر اعضای کمیسیون ایمنی راههای استان درصدد هستیم تا پایان سال نقاط حادثه خیز بیشتری را در استان اصلاح و آشکارسازی نماییم .

  دبیر کمیسیون ایمنی راه های استان همچنین با قدردانی از همکاری اعضای کمیسیون در جابجایی زائرین اربعین حسینی اظهار داشت : در طرح اربعین امسال شاهد تعامل و همکاری سازنده دستگاه های مسئول امر ایمنی زوارالحسین (ع) بودیم و همین امر موجب ایمنی سفر زوار و کیفیت بهتر خدمات به آنان شد .
  مطالب مرتبط

  حضور گشت های راهداری و پلیس راه و اقداماتی از قبیل آشکارسازی نقاط حادثه خیز بخصوص در نقاط مستعد حادثه و ایمن سازی کارگاه های راهسازی در کاهش و یا رفع حوادث جاده ای در این ایام بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

  |

  باید با بررسی همه جوانبه و دسترسی به اطلاعات درست از شرایط موجود در جهت افزایش ایمنی محورها گام برداریم و با تمام توان در جهت افزایش ارتقاء ایمنی جاده های مازندران تلاش نماییم .

  |

  جاده ها متعلق به همه مردم بوده و ضمن اینکه بهره مندی از جاده ایمن و مناسب حق تک تک افراد است ، حفظ و نگهداری آن هم تکلیف عمومی است .

  |

  هرساله تعدادی از مدارس حاشیه راه‌های استان کرمانشاه انتخاب و برحسب اولویت‌بندی ؛ آموزش و توزیع اقلام ایمنی اهداء می‌شود و اقلام آموزشی مانند لوازم‌التحریر ، کتابچه های آموزشی و ... با شعارهای ترافیکی نیز توزیع می گردد و با توجه به اهمیت آموزش دانش آموزان از ابتدای سال جاری ...

  |

  در بحث کنترل‌های میدانی ناوگان مسافری ، رعایت موارد ایمنی از جمله وجود تجهیزات ایمنی ، جعبه کمک‌های اولیه ، کپسول آتش‌نشانی ، اسناد و مدارک حمل و نقلی و صورت وضعیت در دستور کار قرار دارد .

  |

  نظرات کاربران