در حال بارگذاری ...
 • عملیاتی شدن طرح بهسازی محور باغیک - تفرش

  در قالب اجرای این پروژه که شامل درزگیری با قیر پلیمری ، لکه گیری هندسی و روکش آسفالت لایه نازک می باشد ، ۵ کیلومتر از این محور بهسازی می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون فنی و راه‌های روستایی استان قم عنوان کرد : با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال ، طرح بهسازی ۵ کیلومتر از محور باغیک - تفرش(سه راه سبزعلی - فوجرد) عملیاتی شد .

  محمدرضا زیدآبادی ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت : با توجه به آنکه محور باغیک - تفرش ، از سویی کوتاه‌ترین مسیر ارتباطی دواستان قم و مرکزی بوده و از سویی دیگر به دلیل موقعیت ییلاقی منطقه ، از ترافیک چشمگیری به خصوص در ایام مناسبتی سال و روزهای پایانی هفته برخوردار است ، ارتقا سطح سرویس آن هماره در اولویت اقدامات این اداره کل بوده است .

  وی در ادامه به اجرای طرح بهسازی محور فرعی باغیک - تفرش(سه راه سبزعلی - فوجرد) پرداخت و عنوان کرد : در قالب اجرای این پروژه که شامل درزگیری با قیر پلیمری ، لکه گیری هندسی و روکش آسفالت لایه نازک می باشد ، ۵ کیلومتر از این محور بهسازی می شود .

  زیدآبادی میزان اعتبار تخصیصی پروژه بهسازی محور باغیک - تفرش را افزون بر ۷۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد : هزینه اجرایی این طرح به طور مشترک و از محل اعتبارات ملی (سازمان راهداری و محل و نقل جاده ای) و استانی تامین شده است .

  معاون فنی و راه های روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم بازه زمانی اجرا و تکمیل پروژه را یک ماهه اعلام و خاطرنشان ساخت : نظر به ضرورت تسریع در اجرا و همچنین پیگیری‌های مجدانه عوامل نظارتی - اجرایی ، ان شالله پروژه تاپایان شهریورماه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید .

  محمدرضا زیدآبادی یادآوری شد : از آنجا که سیاست‌های کلی نظام مبتنی بر توسعه زیرساخت های اقتصاد روستامحور و به تبع آن ، احداث ، بهسازی و ارتقا سطح سرویس راه های روستایی قرار دارد ، طرح‌هایی چند به منظور اجرایی نمودن برنامه های مذکور در سطح راه های فرعی و روستایی استان قم درحال اجرا و یا بزودی عملیاتی خواهند شد .

  وی احداث و بهسازی ۴ محور روستایی فتح آباد ، شریف آباد ، صفرآباد و ونارچ را که در حال اجرا می باشند را در زمره پروژه های عمران جاده ای در حوزه راه های روستایی استان برشمرد و افزود : ان شالله بزودی طرح بهسازی محور روستایی ورزنه - سناوند بخش خلجستان قم ، طی سالجاری عملیاتی خواهد شد .

  زیدآبادی در خاتمه با یادآوری آنکه رعایت جامع مقررات ترافیک جاده‌ای ضمن افزایش ضریب ایمنی سفرهای برون‌شهری ، موجب تسریع در اجرای طرح‌های عمران جاده‌ای خواهد شد تاکید کرد : ازتمامی کاربرانی که از محل اجرای طرح‌های عمرانی تردد می نمایند درخواست می شود نعامل و همکاری لازم رابا مجریان طرح‌ها لحاظ فرمایند .
  مطالب مرتبط

  یکی از مشکلات اساسی شهرستان خور و بیابانک ، راه‌های ارتباطی و مواصلاتی آن است و با توجه به حجم بالای تردد در جاده‌های آن و نبود زیرساخت‌های حمل و نقل مناسب ، باید افزایش ایمنی راه‌های این خطه را جدی گرفت .

  |

  در هفته دولت ۳۰ پروژه مختلف در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده ای در سطح استان با اعتباری نزدیک به ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال افتتاح و به بهره‌برداری رسید که به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای هزار و ۸۰۱ نفر نیز شغل ایجاد کرد . این پروژه ها شامل ساخت پل و تقاطع غیرهمسطح ، توسعه ابنیه ...

  |

  انعکاس عملکرد و اقدامات دولت مردمی در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از قاب رسانه ملی موجب تنویر افکار عمومی و امیدآفرینی در جامعه می‌شود که این مهم با تلاش شبانه روزی مدیران و کارکنان خدوم صدا و سیمای استان اردبیل در حوزه‌های مختلف به ویژه تهیه ، تولید و پخش برنامه صدا و ...

  |

  با توجه به اینکه اکثر مسیرهای آسفالت شده ، در نقاط دورافتاده و صعب‌العبور بوده و متوسط عملکرد سالیانه احداث و آسفالت راه روستایی از ابتدای انقلاب تاکنون حدود ۱۲۳ کیلومتر است ، علی‌رغم همه مشکلات اعتباری و افزایش قیمت‌ها ، عملکرد احداث و توسعه راه‌های روستایی در استان ...

  |

  همزمان با هفته دولت سال جاری ۱۳۱ پروژه ایمن‌سازی راه‌های کشور ، ۵۵۵ پروژه مرتبط با تعریض ، بهسازی ، لکه‌گیری و روکش‌آسفالت محورهای اصلی و شریانی ، ۳۴ پروژه مرتبط با احداث و مرمت راهدارخانه‌ها و‌ بازسازی ماشین‌آلات ، ۱۰۷ پروژه تعریض و تعمیر پل‌ها و ابنیه‌فنی راهها و رفع ...

  |

  نظرات کاربران