در حال بارگذاری ...
 • عملیاتی شدن طرح بهسازی محور باغیک - تفرش

  در قالب اجرای این پروژه که شامل درزگیری با قیر پلیمری ، لکه گیری هندسی و روکش آسفالت لایه نازک می باشد ، ۵ کیلومتر از این محور بهسازی می شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون فنی و راه‌های روستایی استان قم عنوان کرد : با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال ، طرح بهسازی ۵ کیلومتر از محور باغیک - تفرش(سه راه سبزعلی - فوجرد) عملیاتی شد .

  محمدرضا زیدآبادی ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت : با توجه به آنکه محور باغیک - تفرش ، از سویی کوتاه‌ترین مسیر ارتباطی دواستان قم و مرکزی بوده و از سویی دیگر به دلیل موقعیت ییلاقی منطقه ، از ترافیک چشمگیری به خصوص در ایام مناسبتی سال و روزهای پایانی هفته برخوردار است ، ارتقا سطح سرویس آن هماره در اولویت اقدامات این اداره کل بوده است .

  وی در ادامه به اجرای طرح بهسازی محور فرعی باغیک - تفرش(سه راه سبزعلی - فوجرد) پرداخت و عنوان کرد : در قالب اجرای این پروژه که شامل درزگیری با قیر پلیمری ، لکه گیری هندسی و روکش آسفالت لایه نازک می باشد ، ۵ کیلومتر از این محور بهسازی می شود .

  زیدآبادی میزان اعتبار تخصیصی پروژه بهسازی محور باغیک - تفرش را افزون بر ۷۰ میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد : هزینه اجرایی این طرح به طور مشترک و از محل اعتبارات ملی (سازمان راهداری و محل و نقل جاده ای) و استانی تامین شده است .

  معاون فنی و راه های روستایی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان قم بازه زمانی اجرا و تکمیل پروژه را یک ماهه اعلام و خاطرنشان ساخت : نظر به ضرورت تسریع در اجرا و همچنین پیگیری‌های مجدانه عوامل نظارتی - اجرایی ، ان شالله پروژه تاپایان شهریورماه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید .

  محمدرضا زیدآبادی یادآوری شد : از آنجا که سیاست‌های کلی نظام مبتنی بر توسعه زیرساخت های اقتصاد روستامحور و به تبع آن ، احداث ، بهسازی و ارتقا سطح سرویس راه های روستایی قرار دارد ، طرح‌هایی چند به منظور اجرایی نمودن برنامه های مذکور در سطح راه های فرعی و روستایی استان قم درحال اجرا و یا بزودی عملیاتی خواهند شد .

  وی احداث و بهسازی ۴ محور روستایی فتح آباد ، شریف آباد ، صفرآباد و ونارچ را که در حال اجرا می باشند را در زمره پروژه های عمران جاده ای در حوزه راه های روستایی استان برشمرد و افزود : ان شالله بزودی طرح بهسازی محور روستایی ورزنه - سناوند بخش خلجستان قم ، طی سالجاری عملیاتی خواهد شد .

  زیدآبادی در خاتمه با یادآوری آنکه رعایت جامع مقررات ترافیک جاده‌ای ضمن افزایش ضریب ایمنی سفرهای برون‌شهری ، موجب تسریع در اجرای طرح‌های عمران جاده‌ای خواهد شد تاکید کرد : ازتمامی کاربرانی که از محل اجرای طرح‌های عمرانی تردد می نمایند درخواست می شود نعامل و همکاری لازم رابا مجریان طرح‌ها لحاظ فرمایند .
  مطالب مرتبط

  اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ، هفته دولت امسال در مجموع ۲۲ طرح راهداری را با ارزش ۱۲۲ میلیارد ریال در شهرستان های قزوین و آوج و بوئین‌زهرا به بهره برداری رساند .

  |

  با بهره‌برداری از عملیات روکش آسفالت در محورهای روستایی بیش از ۵۰ روستا از مزایای این پروژه های راه بهره‌مند می‌شوند .

  |

  هدف اصلی ما در اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزایش ایمنی محورها و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای که مربوط به راه می‌شود است .

  |

  از محل اعتبارات سفر استانی ، ۴۴ کیلومتر راه روستایی تا پایان سال مالی ۱۴۰۱ به بهره‌برداری می‌رسد که هدف‌گذاری این است که تا پایان سال ۱۴۰۵ همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از راه آسفالت برخوردار شوند .

  |

  عملیات زیرسازی و روکش آسفالت راه روستایی ریکنده و کرچنگ به طول یک کیلومتر در این شهرستان بزودی اجرایی می شود .

  |

  نظرات کاربران