در حال بارگذاری ...
 • انجام ۳۸ گشت نظارت بر حمل مواد خطرناک در راه‌های استان قزوین

  کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل علاوه بر بازدیدهای دوره‌ای از حمل این‌گونه مواد به همراه تیمی مشترک متشکل از دستگاه‌هایی چون مدیریت بحران استانداری ، شرکت شهرک‌های صنعتی ، پلیس راه ، آتش‌نشانی ، اداره کل حفاظت محیط زیست ، شرکت پخش فرآورده های نفتی ، صنعت ، معدن و تجارت روزهای چهارشنبه از حمل این مواد بازدید می‌کنند .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ،‌ معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین از انجام ۳۸ گشت نظارت بر حمل مواد خطرناک در راه‌های این استان طی نیمه نخست امسال خبر داد .

  علیرضا معیری‌پور گفت : مواد خطرناک شامل هرگونه موادی است که برای انسان ، حیوان و محیط زیست مضر بوده و باید با تدبیر خاصی جابه‌جا شوند تا ضمن حفظ ایمنی حمل در صورت بروز حادثه نیز کمترین آسیب را داشته باشند . حوادث ناشی از تردد ناوگان حمل مواد خطرناک در جاده‌ها به ویژه داخل تونل‌ها هم تبعات سنگین و جبران ناپذیر جانی و زیرساختی را به دنبال دارند و هم ضمن اخلال در جریان ترافیک موجب سختی دسترسی و امدادرسانی در زمان حادثه می شود از این رو باید تحت نظارت کامل حمل شود .

  معیری‌پور ادامه داد : کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل علاوه بر بازدیدهای دوره‌ای از حمل این‌گونه مواد به همراه تیمی مشترک متشکل از دستگاه‌هایی چون مدیریت بحران استانداری ، شرکت شهرک‌های صنعتی ، پلیس راه ، آتش‌نشانی ، اداره کل حفاظت محیط زیست ، شرکت پخش فرآورده های نفتی ، صنعت ، معدن و تجارت روزهای چهارشنبه از حمل این مواد بازدید می‌کنند .

  وی گفت : این بازدیدها محدود به حضور در جاده‌ها و بازرسی از خودروهای حمل نیست و شرکت‌های تولیدی مواد خطرناک ، وضعیت ناوگان ، رانندگان و اسناد حمل و نقلی آنها هم مورد نظارت قرار می‌گیرد .

  معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین ، در قوانین حمل و نقل برای جلوگیری از هرگونه حادثه و ساماندهی حمل و نقل مواد خطرناک شرکت‌های تولیدی موظف هستند این مواد را به ناوگان مجاز تحویل دهند و ناوگان هم این مواد را تحت نظارت ما به مقصد برسانند .
  مطالب مرتبط

  در مراکز معاینه فنی ، هم بازدیدهای ظاهری از نظر مواردی چون کیفیت آج لاستیک‌ها ، چراغ‌ها و کمربندها و در و شیشه و هم آزمون های مکانیزه مانند تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده ها ، کیلومترشمار و تست نور برای وسایل نقلیه انجام می‌شود .

  |

  ۵۲۶ دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل نقل جاده‌ای استان برای بازگشت زائران حسینی از مرز مهران وظیفه خدمت رسانی به زائران را برعهده داشته اند .

  |

  طی این مدت ۵۰۰ دستگاه اتوبوس بیش از ۱۲ هزار زائر حسینی را از مسیر استان به مرزهای عراق و برگشت جابجا کردند و با تمهیداتی که پیش بینی شده بود خوشبختانه هیچ گونه توقفی در مسیر رفت و برگشت رخ نداد و هیچ مسافری بر زمین نماند .

  |

  بیش از ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات خط کشی ، ایمن سازی و ارتقای سطح ایمن‌سازی و آشکارسازی راه‌های مواصلاتی شهرستان اعتبار مورد نیاز است که این اعتبار از محل اعتبارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور تامین خواهد شد .

  |

  با توجه به ضرورت پاسخگویی مستقیم به مراجعات کاربران گرامی و پیگیری های به عمل آمده ، غرفه ای در سالن عمومی پایانه کوثر به این اداره کل ، جهت استقرار دائم میز خدمت اختصاص یافت که پس از تجهیز ، به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد .

  |

  نظرات کاربران