در حال بارگذاری ...
 • مراجعه حدود ۳۸ هزار وسیله نقلیه سنگین به مراکز معاینه فنی در استان قزوین

  در مراکز معاینه فنی ، هم بازدیدهای ظاهری از نظر مواردی چون کیفیت آج لاستیک‌ها ، چراغ‌ها و کمربندها و در و شیشه و هم آزمون های مکانیزه مانند تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده ها ، کیلومترشمار و تست نور برای وسایل نقلیه انجام می‌شود .

  به گزارش پرتال حمل و نقل ، رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت : در نیمه نخست امسال ۳۷ هزار و ۹۰۸ وسیله نقلیه سنگین و نیمه سنگین به مراکز معاینه فنی این استان مراجعه کردند .

  ابراهیم شنوا فلاح گفت : مراکز معاینه فنی به منظور افزایش ایمنی تردد و کاهش میزان آلودگی هوا به صورت مکانیزه ، کنترل و معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین را انجام می‌دهند و در صورت نبود نقص فنی گواهی معاینه فنی برای آن وسیله صادر می‌شود . وسایل نقلیه ای که در معاینات مردود شده باشند مجوز دریافت بارنامه جهت حمل بار و صورت وضعیت برای جابه‌جایی مسافر را نخواهند داشت .

  شنوافلاح ادامه داد : در مراکز معاینه فنی ، هم بازدیدهای ظاهری از نظر مواردی چون کیفیت آج لاستیک‌ها ، چراغ‌ها و کمربندها و در و شیشه و هم آزمون های مکانیزه مانند تست ترمز ، لغزش جانبی چرخ‌ها ، تست آلاینده ها ، کیلومترشمار و تست نور برای وسایل نقلیه انجام می‌شود .

  رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود : در حال حاضر ۵ مرکز معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین در استان فعالیت می‌کنند که در نیمه نخست امسال ۳۷ بازدید از فعالیت آنها انجام شده است .

   
  مطالب مرتبط

  ۴ مرکز معاینه فنی تحت پوشش این اداره‌کل در شهرستان های بیرجند ، قاین ، طبس و فردوس فعالیت می کنند و تمامی عملیات مربوط به کنترل وضعیت ناوگان و صدور برگه معاینه فنی به صورت مکانیزه انجام می شود .

  |

  معاینه فنی وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین از اهمیت خاصی از نظر ایمنی سفر‌های جاده‌ای برخوردار بوده و بویژه در اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها این معاینات با جدیت و پیگیری کارشناسان فنی دنبال می‌شود .

  |

  با توجه به اینکه صدور مجوز تردد و فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای در بخش کالا و مسافر منوط به رفع نواقص فنی و اطمینان از ایمنی خودرو است، انتظار می رود رانندگان فعال در این حوزه به این مساله توجه جدی داشته و در زمان مقرر نسبت به دریافت برگ معاینه فنی اقدام کنند .

  |

  کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل علاوه بر بازدیدهای دوره‌ای از حمل این‌گونه مواد به همراه تیمی مشترک متشکل از دستگاه‌هایی چون مدیریت بحران استانداری ، شرکت شهرک‌های صنعتی ، پلیس راه ، آتش‌نشانی ، اداره کل حفاظت محیط زیست ، شرکت پخش فرآورده های نفتی ، صنعت ، معدن و ...

  |

  ۵۲۶ دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل نقل جاده‌ای استان برای بازگشت زائران حسینی از مرز مهران وظیفه خدمت رسانی به زائران را برعهده داشته اند .

  |

  نظرات کاربران